Kripto Para

Twitter mikro ödemeler için BTC kullanacak!

  Sosyal medya devi Twitter’ın çok yakın bir zamanda Bitcoin’in Lightning Network’ünü entegre edebileceği açıklandı. Twitter CEO’su Jack Dorsey, platformun Bitcoin blok zinciri üzerine inşa edilen Lightning Network’ü kullanabileceğini söyledi…

  Bitcoin destekçisi olarak tanınan Twitter CEO’su Jack Dorsey, son açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Sosyal medya devinin çok yakın bir zamanda Bitcoin’in Lightning Network’ünü platforma entegre edebileceği öğrenildi. Twitter üzerinden paylaşımlar yapan Jack Dorsey, platforma Lightning Network’ün entegre edilmesinin sadece an meselesi olduğunu söyledi. 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu habere göre milyonlarca kullanıcının yer aldığı Twitter’da Bitcoin ağına bağlı teknolojiler devreye alınabilecek. Söz konusu Bitcoin’in Lightning Network’ü, Twtter üzerinde gerçekleştirilen mikro ödemeler için kullanılacak. Fakat büyük heyecan yaratan bu entegrasyon süreci hakkında Dorsey’den henüz ayrıntılı bir açıklama gelmedi. 

  Sphinx Chat’ten Övgüyle Bahsetti

  Twitter CEO’su Jack Dorsey, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dorsey ilk olarak, Lightning düğümleri (node) aracılığıyla birbirleriyle konuşmalarını sağlayan şifreli mesajlaşma hizmeti Sphinx Chat’ten övgüyle bahsetti. 

  Jack Dorsey’in sahip olduğu ödeme şirketi Square, kendi Bitcoin donanım cüzdanını geliştirmek için çalışmalara devam ediyor. Bunun yanı sıra sektörün en ünlü markalarından blockchain teknoloji şirketi Blockstream ile ortaklık yapıyor. Bu ortaklık kapsamında dev şirketler güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi kurmayı planlıyor. 

  Lightning Network’teki Düğüm Sayısı Artıyor

  Bitcoin Visuals tarafından paylaşılan verilere göre Lightning Network üzerindeki düğüm sayısı geçtiğimiz yılın aynı döneminden bu yana 2 katından fazla artış gösterdi. Son birkaç yıl içinde Lightning Network protokolünün benimsenmesi için önemli adımlar atılması da dikkatlerden kaçmadı. 

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarından Bitfinex, 2019 yılının sonlarına doğru Lightning Network protokolünü entegre eden ilk borsa olarak tarihe geçti. Bunun yanı sıra bir diğer popüler kripto para borsası Kraken de 2021 yılında bu entegrasyonları tamamlamayı planlıyor. Son olarak El Salvador’daki tüccarlar, Lightning üzerinden ödeme kabul ederek ağa büyük bir benimseme artışı sağlayacaklar. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle