Kripto Para

Altın Tanrı’nın, BTC halkın parasıdır – R. Kiyosaki

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto paraların yararları ve zararları hakkında sık sık gündeme gelen tartışmalarda, Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki bir kez daha fikirlerini dile getirdi. Kiyosaki açıklamasında, “Bitcoin halkın parasıdır” ifadelerini kullandı.

  Bitcoin (BTC) 2009 yılında Japon yazılımcı ya da bir yazılım ekibi olan Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürüldü. Bitcoin, piyasaya sürüldüğünde, para transferlerinde bankalar ve merkez bankaları gibi aracıların ortadan kaldırılmasını amaçlıyordu. İlerleyen süreçte beklenmedik ölçülerde değer kazanan ve Kasım 2021’de 69 bin dolar seviyesine kadar tırmanan Bitcoin için bu süreçte “Yararlı mı, zararlı mı?” sorusu da hep gündeme geldi. Bitcoin’in herhangi bir işlevi olmadığını söyleyenler olduğu gibi, onun doğrudan ödeme aracı olabileceğini söyleyenler de oldu.

  Kiyosaki’ye Göre BTC Kullanımı Yararlı

  Bitcoin ve genel olarak kripto paraların işlevleri ve durumları hakkında tartışmalar gündeme gelmeye devam ederken, bir Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Robert Kiyosaki de Bitcoin ile ilgili fikirlerini dile getirdi. Dünyada oldukça popüler olan “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının da yazarı olan Kiyosaki, Youtube kanalı olan The Rich Dad Channel’da konuklarıyla birlikte ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırım kararlarını ve kripto para birimlerinin genel durumlarını konuştu. Bitcoin desteğini bir kez daha yineleyen Kiyosaki, Bitcoin kullanımının yararları olduğunu da bir kez daha savundu.

  “Bitcoin Halkın Parasıdır”

  Robert Kiyosaki, başta Bitcoin olmak üzere, kripto paraları merkezi olmayan yapıları nedeniyle desteklediğini belirtti. Devletlerin her şeyi merkezi hale getirmek istediğini ifade eden Kiyosaki, açıklamasında “(Devletler) Her şeyi merkezileştirmek istiyorlar. Bu nedenle de merkeziyetsiz yapısı olan Bitcoin’i destekliyorum. Altın ve gümüş Tanrı’nın parasıdır. Ancak Bitcoin halkın parasıdır” sözlerini dile getirdi.

  “Enflasyondan Korunma Aracı: Bitcoin”

  Kiyosaki programdaki açıklamalarında ayrıca Fed’in para politikasının doların sonunu getireceğini ifade etti ve yüksek enflasyon ortamında paranın değerinin azalmasından dolayı servetini dolarda tutmadığını açıkladı. Kiyosaki açıklamalarında, izleyicilere de enflasyon karşısındaki çöküşlerden korunmak için altın ve gümüş gibi değerli metallerle birlikte, “dijital altın” olarak tanımladığı Bitcoin’i tavsiye etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle