Kripto Para

Ünlü bankanın raporunda BTC yatırım yapmaya değer görüldü

  Dünyanın dev bankaları arasında yer alan Morgan Stanley ile ilgili yayınlanan yeni bir raporda bankanın Bitcoin’e yatırım yapma imkanı sunmak için çalışma başlattığı iddia edildi. CNBC tarafından yayınlanan raporda bankanın kripto para hizmetleri için 3 yeni fon başlatacağı duyuruldu.

  Kripto para piyasasına ve özellikle Bitcoin’e olan ilgi her geçen gün artıyor. Geleneksel finans kurumlarının öncüsü olan bankalar ise sistemde yaşanan değişiklikleri yakalamak için kripto para sektörüne yönelmeye başladı. Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Morgan Stanley, Bitcoin’e yatırım hizmeti sağlayan ilk banka olmak için çalışmalara başladı. Dev bankanın kripto para piyasasına yönelik işlemleri için 3 yeni fon kurma hazırlığında olduğu biliniyor.

  Morgan Stanley birçok kurum gibi Bitcoin hakkında endişe taşısa da lider kripto para biriminin yükselişinden faydalanmak için çalışmalarına başladı. Dev banka fon hazırlıklarının yanı sıra Bitcoin ile ilgili olumlu açıklamaları ile de gündeme geliyor. Morgan Stanley yayınladığı son rapor ile yatırımcılarına portföylerinde Bitcoin bulundurmalarını önerdi.

  Banka raporunda Bitcoin portföy önerisi olarak yer aldı

  Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Morgan Stanley yatırım yapılabilecek varlıklarla ilgili yeni bir rapor yayınladı. Banka raporunda Bitcoin de yatırım yapılmaya değer varlıklar arasında yer aldı. Bilindiği gibi Morgan Stanley Wall Street tarafından da yakından takip edilen bankalar arasında yer alıyor. Bu nedenle bankanın yatırım önerileri birçok kurum ve kişi tarafından takip ediliyor.

  Morgan Stanley yayınladığı raporda yatırımcılara portföylerinde Bitcoin’e de yer vermelerini önerdi. Banka Bitcoin’in kendini kanıtlama aşamasında önemli bir yol kat ettiğini ve kritik bir eşik noktasında bulunduğunu açıkladı. Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunun da açıklandığı raporda banka yatırımcıların temkinli davranmaları ve riskli konularda bilgi sahibi olmaları durumunda Bitcoin’den büyük kazanç elde edeceklerini açıkladı.

  Bitcoin’e olan kurumsal ilgi bankaları harekete geçirdi

  Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarda bulunan ve yatırım seçeneği sunmak için tek harekete geçen banka Morgan Stanley değil. JPMorgan, Ny Mellon ve Goldman Sachs gibi birçok banka Bitcoin’e olan kurumsal ilginin artması ile beraber harekete geçti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle