Kripto Para

Dev bankadan kurumsallara Bitcoin anketi: İşte sonuçlar

  Dev banka Goldman Sachs’ın yetkilisi Matt McDermott, katıldığı podcast yayınında bankanın kripto para faaliyetlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Kripto para piyasasında kurumsal yatırımcı talebindeki artışa dikkat çeken isim, bankanın kripto para ticaret masasını yeniden faaliyete geçireceğini de açıkladı.

  2017 yılında devreye soktuğu kripto para işlem masasını kısa süre sonra kapatan dev banka Goldman Sachs’ın işlem masasını yeniden devreye sokacağı konuşuluyordu. Konu ile ilgili bankanın dijital varlık ekibinden sorumlu olan ismi Matt McDermott açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir podcast yayınında bankanın yeniden işlem masasını devreye sokacağı haberinin doğrulayan yetkili, bu faaliyet öncesinde müşterileri ile anket yapıldığını ve anket sonucunda ortaya çıkan verileri de paylaştı.

  Matt McDermott: Kripto Paraya Kurumsal Yatırımcı Talebi Yüksek

  Goldman Sachs’ın 280 müşterisinin katıldığı ankette kripto para piyasasında yüzde 40’ın üzerinde yeni giriş yapan yatırımcı olduğu ortaya konuldu. Dev banka tarafından yapılan anketi değerlendiren yetkilisi isim Matt McDermott, yaptığı açıklamada bu yıl kripto para piyasasının 2017 yılından çok daha farklı şekilde hareketlilik gösterdiğini kaydetti. Bu yıl yaşanan yükselişin daha farklı olduğunu açıklayan McDermott, kripto para piyasasına kurumsal ilginin artmış olmasına da dikkat çekti.

  Goldman Sachs Kripto Para İşlem Masasını Yeniden Faaliyete Geçirecek

  Matt McDermotti kripto para piyasasında yaşanan değişikliklerle ilgili değerlendirmelerinin yanı sıra bankanın 2017 yılında işleme açtığı ve ardından faaliyetlerine ara verdiği kripto işlem masasının yeniden açılacağı yönündeki haberleri de doğruladı. İşlem masasının yeniden faaliyete geçeceği tarih ile ilgili net bir tarih vermeyen yetkili, başlangıç aşamasında işlem yelpazesinin daha dar olacağını da belirtti. ABD’de bankaların kripto para işlemi gerçekleştirmesinin önünde birçok engel bulunduğunu belirten McDermott, regülasyonların yetersiz olduğunu ve bankaların önünde büyük engel oluşturduğunu açıkladı.

  Matt McDermott açıklamalarında blockchain teknolojisi ile ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Blockchain teknolojisinin finansal olarak birçok fırsat sunduğunu açıklayan banka yetkilisi, Goldman Sachs’ın blockchain teknolojisini daha aktif kullanmak için farklı çalışmalar gerçekleştirme hedefinde olduğunu da belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle