Kripto Para

64 milyon XRP hareket ettirildi, XRP fiyatı düştü!

  Whale Alert tarafından aktarılan verilere göre Ripple ve Coinbase öncülüğündeki birkaç üst düzey borsada yaklaşık 64 milyon XRP hareket ettirildi. Bu transfer işlemin gerçekleşmesi ile birlikte XRP dump yedi ve 1 dolar desteğini tekrar kaybetti.

  Kripto para piyasalarında son günlerde görülen sert düşüşlerde Bitcoin (BTC) 30 bin dolar bandına kadar gerileyince, kripto para piyasası da genel tabloda Bitcoin’i takip etti. Bu düşüşlere Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi kripto paralar da dahil oldu. Piyasadaki toplu çöküşte XRP 0,85 dolar bandına kadar çekildi. Ardından gelen toparlanmalar ile XRP yeniden 1 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak bazı üst düzey kripto para borsalarında yapılan XRP transfer işlemleri dump etkisi yarattı. Bununla birlikte XRP tekrar 1 dolar desteğini kaybetti.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Ripple, Huobi’ye XRP Göndermeye Devam Ediyor

  Whale Alert tarafından Twitter’da aktarılan verilere göre fintech devi Ripple ve bazı önde gelen kripto para borsaları, birkaç ayrı XRP işlemi gerçekleştirdi. Verilere göre yapılan işlemlerde hareket ettirilen XRP’lerin yaklaşık 56 milyon dolara denk geldiği görülüyor. San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, kripto para borsası Huobi’ye milyonlarca XRP göndermeye devam ediyor. Yapılan XRP transfer işlemleri ile birlikte XRP 1 dolar seviyesinin altına geriledi. Böylece haftalık bazda XRP’nin değer kaybı %50 oldu.

  Borsalar Arasında 59,6 Milyon XRP Taşındı

  22 Mayıs tarihinde Ripple 4 milyon 87 bin 900 XRP’yi borsaya aktardı. Analiz platformu Bithomp tarafından aktarılan verilere göre bu miktar, Ripple’ın Çin ticaret merkezine günlük olarak aktardığı kripto para miktarına denk geliyor. Whale Alert ise ABD ve Asya kripto ticaret merkezleri tarafından yürütülen bazı önemli işlemlerin ayrıntılarını aktardı. Aktarılan verilere göre Binance, Coinbase, Huobi, Upbit, Bittrex gibi borsalar, 59,6 milyon adet XRP’yi birbirleri arasında taşıdı. Ripple’ın yaptığı işlem de göz önünde bulundurulduğunda bu, toplamda yaklaşık 64 milyon XRP’nin hareket ettirildiğini gösteriyor.

  Bu transfer işlemleri XRP’ye değer kaybı olarak yansıdı. XRP, 43,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para konumunda bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle