Elon Musk’ın etkisi Bitcoin yatırımcılarını yakından i̇lgilendiriyor

  Kripto para trader’ı ve analisti Michael van de Poppe, geçtiğimiz günlerde ünlü milyarder Elon Musk’ın yapmış olduğu fiyat hareketliliğine değindi. Analist, bu etkinin Bitcoin yükselişlerini takip etmeye yarayacağını söyledi…

  Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın yarattığı pump etkisi hakkında konuşan Michael van de Poppe, Bitcoin yatırımcılarını ilgilendiren ifadeler kullandı. Sosyal medyada 113 binden fazla takipçisi bulunan Van de Poppe haberlere dayalı Bitcoin yükselişlerini kovalamanın en iyi yatırım stratejisi olmadığını söyledi.

  Popüler analist, kripto para yatırımcılarının, Elon Musk’ın söylediklerine göre hareket etmemesi gerektiğini belirtirken şunları aktardı: “Portföyünüzü Elon Musk’un söylediği şeye veya insanların söylediklerine veya olanlardan dolayı gördüğünüz herhangi bir şeye göre ayarlamak bunu Hollanda gazetelerinde de görüyorum- strateji değildir. Girişlerinizi geçmiş fiyat hareketlerine göre belirlemelisiniz.”

  Bitcoin Düzeltmesi Devam Eder Mi?

  Kripto para basınında yer alan habere göre analist Michael van de Poppe, Bitcoin (BTC) fiyatındaki düzeltme hakkında sürecin devam ettiğini söyledi. Elon Musk’ın kripto para birimine verdiği desteğe rağmen BTC düzeltmesinin sürdüğüne dikkat çeken analist, Bitcoin yatırımcılarını uyardı.

  Kısa vadede Bitcoin’in 30 bin doların altına gerilemesini bekleyen analist, boğa koşusundan önce 25 bin dolara kadar düşüş olabileceğini şöyle ifade etti: “Kısa vadede, hala bir düzeltme olmasını bekliyorum. 38 bin dolara doğru büyük bir sıçrama gördük. Ancak elimizde 3 bin 500 dolar da yok. Daha geniş bir zaman aralığında bir değişim yok. Hala piyasa için sağlıklı ve organik olacak bir düzeltmenin gerçekleşmesini beklediğimiz bu planın içindeyiz.”

  Bitcoin Fiyatı 25 Bin Dolara Düşer Mi?

  Twitter sosyal medya platformunda 113 binden fazla takipçisi bulunan analist Michael van de Poppe’un bu görüşüne katılan analistler olduğu gibi katılmayanlar da oldu. Uzmanın BTC için aşağı yönlü bir fiyat hareketini işaret etmesine rağmen bazı uzmanlar, Bitcoin fiyatında düzeltmenin sonlandığını düşünüyor. Ünlü analist Capo, Bitcoin’de düzeltmenin sona erdiğine dair analizini paylaşırken “İyi şanslar ayılar.” diyerek Bitcoin ayılarının çabasının sonuç vermediğini kaydetti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle