BTC fiyatında büyük çöküş beklentisi

  Bitcoin (BTC) fiyatının hızlı yükseldiği dönemde dikkat çekici tahmin ve analizler paylaşan Tone Vays, yatırımcıların dikkatini çekti. Ünlü analist BTC fiyatında önce yükseliş sonra dev çöküş bekliyor…

  Keskin yükselişini sürdüren lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu geliştirmeyi başardı. BTC hızlı yükselişinde ABD ekonomik ve enflasyon verilerinin açıklanmış olması etkili oldu. Bitcoin fiyatı yeni bir ATH seviyesi belirlerken, pek çok analist de kripto para hakkındaki gelecek tahminlerini revize etti.

  Bitcoin fiyatındaki yükseliş, tüm kripto para piyasasını olumlu etkiledi ve önde gelen altcoin fiyatlarında da yatırımcıları sevindiren gelişmeler yaşandı. Deneyimli trader ve ünlü kripto para analisti Tone Vays, BTC fiyatının geleceği hakkında dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu. Popüler analistin paylaşımı, kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü.

  BTC Fiyatında Önce Yükseliş Beklentisi

  Kişisel sosyal medya kanalından 105 binin üzerinde bulunan abonesine yorumlar yapan Tone Vays, BTC fiyatının 80 bin dolara kadar çıkabileceğini söyledi. BTC kısa vadeli fiyat hedefi olarak bu seviyeye ulaşmaya yakın olduğunu belirten analist, 7/24 piyasa olarak kapanış fiyatına dikkat çekti. 

  Teknik analiz uzmanı olduğunu hatırlatan Tone Vays şunları söyledi: “Bu hedefi vurmaya yaklaşacağımıza inanıyorum. Hedefimin 80 bin dolarlık düşük bir aralıkta olduğunu biliyorum. 70 bin doların ortasındaki işlemlerimden çıkmaktan mutlu olurum ve oraya ne kadar yavaş gidersek o kadar çok yükselişe geçeceğim. Oraya ne kadar hızlı varırsak, o kadar çok kaza arıyor olacağım.”

  Zirveden Sert Düşüş Beklentisi

  Popüler analist, Bitcoin’de kısa vadede bir yükseliş yaşanmasını beklerken uzun vadede ise büyük bir gerileme olacağını düşünüyor: “Önümüzdeki altı hafta içinde BTC fiyatı ikiye katlayabilir miyiz? Evet. Önümüzdeki altı hafta içinde fiyatın iki katına çıkmasını mı bekliyorum? Hayır diyeceğim… Sanırım önümüzdeki dört ila beş hafta içinde zirveye ulaşacağız ve daha kritik bir geri çekilmeye başlayacağız.” Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistin bu açıklamaları büyük ses getirdi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle