Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Kasım 2023

  Güne negatif sinyallerle başlayan Bitcoin (BTC) kayıplarının bir kısmını geri almayı başardı. BTC fiyatı yeniden 36 bin doların üzerine çıkarken altcoinlerde inişli çıkışlı hareketler görülüyor.

  15 Kasım 2023 Çarşamba günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto paralardaki düşüş eğilimi sonrası kripto para piyasa değeri 1.32 trilyon dolara kadar geriledi. Analistler, bu düşüşün sebebini son dönemde yaşanan hızlı yükselişle birlikte piyasanın aşırı ısınmasına bağlıyor.

  FED’in faiz kararını etkileyen faktörlerden biri olan ÜFE rakamları açıklandı. Aylık çekirdek ÜFE rakamlarının beklentilerden düşük çıkması BTC fiyatındaki toparlanmayı hızlandırdı. BTC gün içinde 34 bin 800 dolardan tırmanarak yeniden 36 bin doların üzerine yerleşti.

  Alman bankası Commerzbank, kurumsal müşterileri için kripto para saklama hizmetleri sunacak. Lisans alan bankanın yöneticisi Castillo-Schulz “Bu lisansı alarak önemli bir dönüm noktasını aşmış olduk. Bu bizim en güncel teknolojileri ve inovasyonları kullanma konusundaki kararlılığımızı gösteriyor.” dedi.

  Binance 8 yeni parite listelediğini duyurdu: ARK/TRY, BEAMX/TRY, CAKE/TRY, CAKE/TUSD, DYDX/FDUSD, PIVX/USDT, RUNE/FDUSD ve TIA/TUSD işlem çiftleri yarın saat 11:00’den itibaren işlemlere açılacak.

  Bloomberg ETF analisti James Seyffart, SEC’in 17 ve 21 Kasım tarihlerinde spot BTC ETF başvurularına yanıt vereceğini açıkladı. Uzmana göre düzenleyici kurum bu 3 başvuruya da “erteleme” yönünde karar verecek.

  İngiltere’nin önde gelen bankası Standard Chartered ile SC Ventures firmasının ortaklığında tokenizasyon platformu açıldı. Libeara adı verilen platformda ilk olarak Singapur doları bazlı devlet fonları tokenize edilecek.

  Tecrübeli kripto para dedektifi ZachXBT, altcoin yatırımcılarına rugpull uyarısında bulundu. Uzmana göre Lendora Protocol ekibinin geçmişteki 16.2 milyon dolarlık dolandırıcılık faaliyeti ile bağlantılı olması endişe verici.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerdeki inişli çıkışlı hareketlere rağmen piyasa genelinde olumlu sinyaller takip ediliyor. Kripto para piyasasını etkileyen haberlerin etkisiyle güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle