BNB rekorlara doymuyor! Yükselişin ardında neler var?

  Son dönemlerin en popüler altcoinlerinden biri olan Binance Coin (BNB), yakaladığı muazzam çıkışların ardından yeni bir rekora daha imza attı. Değer artışları ile piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi olan BNB, böylece yerini de bir kez daha sağlama almış oldu.

  Lider altcoin Etheruem’un (ETH) en sıkı rakiplerinden biri olarak gösterilen Binance Coin (BNB) geçtiğimiz aylarda elde ettiği yükselişler ile “hayal” olarak görülen değerlere ulaşmayı başarmıştı. Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Binance’in kripto para birimi olan BNB, yakaladığı büyük çıkışın ivmesini korumayı başardı. Yakaladığı yükselişler ile top 10 kripto para arasında 3. sıraya yerleşen BNB gün geçtikçe yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

  BNB İçin “Hayal” Seviyeler Bile Geride Kaldı

  Piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi konumunda bulunan Binance Coin, 2021 yılına 37 dolardan giriş yapmıştı. BNB 3 aylık süreçte fiyatını yaklaşık on kat artırmayı başardı ve 2 Nisan tarihinde tüm zamanların rekorunu 356 dolar ile kırmayı başardı. Yılbaşı da dahil olmak üzere, aylar öncesinde BNB için 50 dolar seviyesi bile “uzak ihtimal” olarak görülüyordu. Hele ki 100 dolar seviyesi, BNB için “hayal” seviyelerden biriydi. 

  Ancak BNB yükselişlerini sınırlamadı ve 2 Nisan tarihinde 356 dolar ile öngörülemez bir seviyeye ulaşmış oldu. Ayrıca bundan sadece bir hafta önce 25 Mart tarihinde BNB, 225 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bu da BNB için haftalık bazda 125 dolardan fazla bir artışa işaret ediyor.

  BNB Yükselişinin Perde Arkası

  Binance Coin’in son yükselişlerinin arkasında Tokocrypto (TKR) satışlarının olduğu düşünülüyor. Binance Launchpad’in bugüne kadarki 19. projesi olan TKR satışlarının Launchpad bünyesinde katılım protokolünde olacağı, 31 Mart tarihinde BNB bakiyelerinin kayıt altına alınmasıyla birlikte başlayacağı açıklanmıştı. Söz konusu işlemler başladı ve 7 gün boyunca devam edecek. Analistlere göre BNB fiyatındaki artışlar da işlem süresince, yani 7 gün boyunca devam edebilir.

  BNB fiyatının rekor seviyeye ulaşması ile birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden kutlama paylaşımı yaptı. Zhao, son günlerde BNB’nin dip seviyelerde olduğunu ima eden paylaşımlarda bulunuyordu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle