Bitcoin’de kötü geçen mayıs ayından sonra yatırımcıyı ne bekliyor?

  Bitcoin fiyatında 10 yılın en kötü mayıs ayı performansına imza attı. Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ve destekçileri güvenlerini kaybetmeseler de piyasadaki düşüş endişe yarattı. Uzmanlar haziran ayında takip edilmesi gerekenleri açıkladı…

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki yeni hafta başlangıçları, yatırımcılar tarafından da merak ediliyor. Düşüş trendinde mi yoksa büyük bir firmanın alım yapıp yapmayacağı gidi detaylar yatırımcıların endişelerini giderme konusunda etkili oluyor. BTC yeni hafta performansına pozitif görünümde başlarken haziran ayında nasıl bir grafik çizeceği merak konusu oluyor.

  Kripto para yatırımcıları, genellikle yavaş ilerleyen yaz döneminin başlangıcı için hazırlandıkları için bu süreçte Asya piyasaları daha istikrarlı bir grafik çiziyor. Ancak medyada yer alan enflasyon haberlerinin de yakından takip edilmesi gerekiyor. Çünkü bu haberler süreci tam tersine çevirme potansiyeli taşıyor.

  Bitcoin Haziran Ayını Nasıl Geçirecek?

  Corona virüs nedeniyle merkez bankalarının likidite artırma kararı almaları sonucunda uluslararası piyasalarda uzun zamandır devam eden bir endişe bulunuyor. Piyasada enflasyon endişesi devam ederken, yaz ayları genellikle boğalar için iyi bir ortam olarak görülüyor. Bu koşullar altında önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatının hangi yönde ilerleyeceği de araştırılıyor.

  JP Morgan Asia menkul kıymet stratejisti olan Mixo Das, enflasyon endişesi hakkında şunları söyledi: “Politika yapıcılar yüksek enflasyonu ve enflasyonda yaşanacak yüksek oynaklığı kabul ettiler. Bu yaşanırken enflasyonun yapısal olarak yükseldiğini göreceksiniz. Bunun henüz fiyatlara yansıdığını sanmıyorum.”

  Enflasyon Endişesi Bitcoin’i Yükseltebilir

  Enflasyon, doğası gereği, kripto paraların sabit arzı ve manipüle edilemeyen yapısı göz önüne alındığında, Bitcoin için olumlu bir durum teşkil ediyor. Kurumsal talep ve yüksek miktarda nakdin piyasaya sürülmesi sonucu Bitcoin fiyatının da enflasyona paralel olarak büyümesi bekleniyor. 

  Öte yandan kısa vadeci Bitcoin yatırımcılarının da haziran ayında satışlara devam etme ihtimalinin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu durum piyasa tabiri ile kullanılan “zayıf elden güçlü ele” varlık devrine işaret ediyor. Çünkü Glassnode verilerine göre eski yatırımcılar Bitcoin birikimlerini artırırken, yakın dönemde BTC alanlar ise satış yapmayı sürdürüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle