Kripto Para

ADA coin yeni açılım ile milyonlarca kullanıcıya ulaşacak

  Son dönemde hızlı yükselişi ile gündeme gelen Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson önemli açıklamalarda bulundu. Hoskinson, yapılan anlaşmaların ADA ekosistemine milyonlarca kullanıcı getireceğini söyledi…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan açıklamalarda bulunan Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, ekosistemin geleceği hakkında konuştu. Blockchain Afrika Konferansı’nda ADA ekosisteminde yapılan güncelleme ve ortaklık anlaşmaları ile zirvede yer aldıklarını söyledi. Hoskinson, yapılan yeni anlaşmaların ADA ekosistemine milyonlarca kullanıcıyı getireceğine inanıyor.

  Ekosisteminin gelişmesine yönelik adımlara hız kesmeden devam ettiklerini belirten Charles Hoskinson şunları söyledi: “Bu yıl, milyonlarca kullanıcıyı kamu-özel ortaklıkları aracılığı ile Cardano ekosistemi içerisinde getirecek olan anlaşmaların ve girişimlerin zirvesindeyiz.” Ünlü yönetici, Cardano ağının yönetiminde etkili olan IOHK şirketinin yenilik getiren anlaşmalarına da ayrı bir parantez açtı. 

  Milyonlarca Kullanıcı Bekliyor

  IOHK şirketi, son olarak Cardano tabanlı bir dijital kimlik çözümü olan Atala PRISM’ı bazı Afrika ülkelerine uyarlayabilmek için hükümetler ile birlikte hareket ediyor. Blockchain Afrika Konferansı’nın açılış konuşmasında söz alan Hoskinson, bu yenilikçi anlaşmaların işlevsel özelliklerine de dikkat çekti.

  Milyonlarca insanın hayatında ilk defa ödeme sistemlerine, cüzdanlara ve mülke aynı anda bağlanabilen bir dijital kimliğe kavuşacağını söyleyen Hoskinson, umutlu konuştu. Cardano ekosisteminin Afrika içinde tamamen yeni bir ekonomi modeli kurmayı amaçladığını belirten ünlü isim, aynı zamanda Cardano yatırımcılarını da heyecanlandırdı.

  Cardano Ağında Afrika Açılımı

  Özellikle son 3 yıldır Afrika ülkelerini kapsayan yoğun bir faaliyet programı uygulayan Cardano, ekosisteme kazandırdığı yenilikler ile dikkat çekiyor. Cardano ilk olarak 2018 yılında Etiyopya hükümeti ile tarım endüstrisinde blockchain teknolojisinin kullanılması için yaptığı anlaşma ile adından söz ettirmişti.

  Özellikle Afrika kıtasında geri kalan tarım teknolojilerini yeniden ayağa kaldırmak için önemli projelere imza atan IOHK şirketi, Cardano ağını da geleceğe hazırlıyor. Hoskinson, bölgedeki tarım konusuna değindiği açıklamasında şunları söyledi: “Çin geçmiş yıllarda birçok sorunu olan oldukça fakir bir ülkeydi. Şimdi ise bu durum tamamen değişti. Şimdi Çin dünyanın en zengin ve güçlü uluslarından birisi. Benzer şekilde de Afrika demografisine bakıldığında, ileride böyle bir durumun yaşanabileceğini görüyorsunuz.”

  Anlık gelen verilere göre 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle