BTC düşüşlerini bilen analistten yeni bir analiz!

  Kripto para piyasalarının başarılı analisti Dave the Wave, özellikle de Bitcoin’deki (BTC) fiyat düşüşlerini önceden tahmin etmesiyle piyasada tanınır hale geldi. Ünlü analist, piyasada son dönemlerde yukarı yönlü tahminler gelmeye başlamışken, aşağı yönlü tahminleri ile yatırımcıları korkuttu. Dave the Wave, Bitcoin’in 20 bin dolara kadar çekilebileceğini düşünüyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bilindiği gibi 64 bin doların üzerinde tüm zamanların rekorunu gördükten sonra 19 Mayıs tarihinde 30 bin 050 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu aşamadan sonra dalgalı bir grafikte ilerleyen BTC; El Salvador, Hindistan, Meksika, Paraguay ve Çin gibi ülkelerden gelen haberlerin etkisi ile 35 bin doların üzerini test etmeye başlayınca, piyasadaki BTC fiyat tahminleri de genellikle yukarı yönlü güncellendi.

  Dave the Wave Bitcoin’den 2021’de Düşüş Bekliyor

  Ancak BTC düşüşlerini birçok kez önceden başarılı şekilde tahmin eden Dave the Wave, bir yeni düşüş tahmini ile yatırımcıları korkuttu. Analist, paylaşımlarındaki grafiklerde Bitcoin için dip noktanın neresi olabileceğine ilişkin fikirler yürüttü. Analistin paylaştığı grafiklere bakıldığında, 2021 sonuna kadar Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesine doğru dip fiyat keşfinde olduğu görülüyor. Dave the Wave daha önce 2019’da BTC’nin 11 bin 400 dolardan 6 bin 400 dolara düşüşünü önceden tahmin etmişti. Ayrıca analist, Mayıs 2021’deki çöküşten önce yatırımcıları düşüş konusunda uyarmıştı.

  Analist Fiyat Düzeltmelerinin Yıl Boyunca Görülebileceğine İşaret Etti

  Bitcoin 30 bin dolar bandından sonra toparlanmaya çalıştı ve 40 bin dolara doğru hareketlendi. Ancak BTC hala beklenen toparlanmayı tam olarak gösteremedi. Dave the Wave de Bitcoin’de bu tür düzeltmelerin yıl boyunca görülebileceğine işaret etti. Analistin paylaştığı grafiğe bakıldığında Bitcoin dalgalı hareketler ile yılsonuna kadar düşüş eğiliminde devam edecek. Dave the Wave, bu olası fiyat hareketliliğinde BTC’nin karşılaşacağını düşündüğü destek ve direnç noktalarını da işaret etti.

  Dave the Wave’in Belirlediği Destek ve Direnç Noktaları

  Ünlü BTC analisti Dave the Wave, BTC için kilit direnç seviyesinin 42 bin dolarda olduğunu belirledi. Ayrıca analist, BTC’nin yıl boyunca sergileyeceği bu olası fiyat hareketliliği için kilit destek noktalarını da sırasıyla; 33 bin, 27 bin, 20 bin ve 16 bin dolar olarak belirledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle