Kripto Para

ETH 2.0 sözleşmesine kilitlenen fon miktarı artıyor

  Ethereum 2.0 sözleşmesine binden fazla mevduat sahibinin ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. ETH 2.0 sözleşmesi için 32’den fazla Ethereum hissesinin kilitlendiği açıklanırken talebin arttığına dikkat çekildi…

  Kripto para sektörünün en popüler veri izleme şirketlerinden biri olan Cryptoquant’ın bildirdiğine göre, 1368 mevduat sahibi, Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesine katılım gösterdi. Kripto para yatırımcıların yakından takip ettiği şirketin resmi sosyal medya hesabından bu konuyla ilgili yapılan paylaşımlar büyük dikkat çekti. Paylaşımda Ethereum 2.0’ın ilk sözleşmesine yatırım yapanların sayısında yeni bir zirve oluştu.

  Sahip oldukları ETH’lerini Ethereum 2.0 sözleşmesine aktaran 1368 yeni mevduat sahibi dikkat çekti. Bu durum da Ethereum 2.0 sözleşmesine olan talebin giderek arttığını bir kez daha gözler önüne koydu. ETH fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra stake edilen ETH miktarında da artış yaşandığı görüldü.

  ETH Fiyatındaki Artış Tetikledi

  Geçtiğimiz günlerde lider altcoin Ethereum fiyatında yeni bir ATH görülmesi sonucu, tüm türev işlem platformlarında da büyük likidasyonlar yaşandığı görüldü. Türev piyasasında kısa sürede toplamda 50 milyon dolarlık Ethereum short (kısa) pozisyonu tasfiye oldu. Bu gelişmeler ETH fiyatındaki yükselişin devam edeceği şeklinde yorumlandı.

  Son dönemde kripto para piyasasındaki hızlı yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken Ethereum, net vadeli işlem hacmi açısından da bir rekor kırdı. Sadece spot piyasalarda değil vadeli işlem piyasalarında da yükselen ETH, göstergelere göre tarihinde ilk defa 89 milyar doların üzerine çıkmayı başardı.

  ETH Madencilerine Kötü Haber

  Ethereum 1.0 süreci devam ederken, giderek talebi artan Ethereum 2.0 sözleşmesinin avantajları da merak konusu oldu. Protokolün güncellenmesinin işlemleri Proof-of-Stake (PoS) konsensüsü ile güvence altına alması planlanıyor. Ethereum ağında POS konsensüsüne geçilmesi, en çok Ethereum madenciliği sürecini etkileyecek. 

  Bu durumda madenciler yerine doğrulayıcıların yani stake kontrolü sağlayanların blockchain bütünlüğünden sorumlu olması söz konusu olacak. Dolayısıyla Ethereum madenciliği karlılığı artık sona ermek üzere. Deneyimli ETH araştırmacıları, 2021 yılı sonuna kadar Ethereum madenciliğinin kazançlı olacağını sonrasında kazanç sağlamayacağını belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle