Bitcoin düşüşü analistleri şaşırtmadı

  Lider kripto para birimi Bitcoin günlerdir aşağı yönlü ivme izliyor. Bitcoin’in fiyatı bu hafta 50 bin 400 dolara kadar gerilemekle beraber analistler ise düşüşü şaşırtıcı bulmadı. Kripto para piyasası bir süredir lider kripto para biriminden gerileme bekliyordu.

  Lider kripto para birimi Bitcoin uzun zamandır gösterdiği yükselişe ters bir yönde hareket etmeye devam ediyor. Son günlerde ufak ufak yaşadığı gerilemelerle yatırımcıların dikkatini çeken Bitcoin, bu hafta 50 bin 400 dolar seviyesine kadar geriledi. Bununla beraber kripto para uzmanları ise gerilemenin normal olduğunu düşünüyor.

  Analistler Bitcoin’in uzun zamandır devam eden yükselişini sürdürmesi için düzeltmenin gerekli olduğunu iddia ediyor. Kripto para piyasasındaki bazı uzman isimler sağlıklı bir yükseliş için düzeltmenin şart olduğunu iddia etmekle beraber Bitcoin’in 47 bin dolara kadar gerileyebileceğini belirtmişti. Bununla beraber yaşanacak düzeltme ile ilgili yorum yapan bazı analistler ise lider kripto para birimi için 50 bin dolar seviyesinin önemli bir destek olduğunu ve Bitcoin’in bu seviyenin altına düşmeyeceğini iddia ediyor. Bitcoin’in destek seviyesi ile ilgili farklı fikirler olmakla beraber lider kripto para biriminin yaşadığı gerileme analistler tarafından normal karşılanıyor.

  Rafael Schultze-Kraft fiyat gerilemesinin kısa vadeli olduğunu düşünüyor

  Bitcoin’in yaşadığı gerileme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan isimlerden birisi de Rafael Schultze-Kraft oldu. Ünlü analist Bitcoin’in 51 bin dolar ile 54 bin dolar arasındaki düşük fiyat eğilimine dikkat çekerek, düzeltme yaşanacağını belirtmişti. Bunun üzerine Bitcoin’in 50 bin 400 dolara kadar gerilemesi ile ilgili yorum yapan analist endişelenecek bir durum olmadığını açıkladı.

  Rafael Schultze-Kraft Bitcoin’in düşüşünün beklenmedik olmadığını belirtti. Bununla beraber genel görünümün hala pozitif olduğuna dikkat çeken ünlü analist, Bitcoin’de yapısal bir değişikliğin bulunmadığın açıkladı. Schultze-Kraft Bitcoin’in uzun vadede düşüş eğilimi göstermediğini belirtti.

  Bitcoin’e rağmen yükselen altcoinler oldu

  Lider kripto para biriminin yaşadığı gerileme altcoinler de olumsuz etkiledi. Bununla beraber Bitcoin’deki düşüşe rağmen yükseliş gösteren altcoinler de oldu. Kripto paralar genel olarak kırmızı bir grafik çizse de Holochain ve Balancer gibi ciddi yükseliş sergileyen altcoinler de oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle