Kripto Para

ADA Coin cüzdanından yatırımcılara büyük kolaylık!

  Kripto para piyasasının önde gelen altcoinlerinden Cardano (ADA) cüzdanı Yoroi, son geliştirmelerle birlikte güncellik kazandı. Yoroi kullanıcıları Cardano ağında başlaması beklenen akıllı sözleşmeler ile daha kolay bir şekilde etkileşim kurabilecek…

  Yerli kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği Cardano (ADA) son dönemde kendi kripto para cüzdanı Yoroi ile gündeme geliyor. Yoroi kullanıcıları, ağ üzerinde başlayacak akıllı sözleşmeler ile etkileşim kurabilecekler. Yoroi ile bağlantılı çalışacak merkeziyetsiz bir uygulama ile ADA yatırımcılarına büyük kolaylık sağlanacak. 

  Cardano’nun kurucu kuruluşlarından biri ve cüzdanın geliştiricisi olan EMURGO tarafından yayımlanan bir blog gönderisi dikkat çekti. Bu gönderide Cardano ağının Alonzo güncellemesinin yakın gelecekte akıllı sözleşmeleri ağa getirmesine vurgu yapıldı. Alonzo güncellemesinde, Amerikalı bir bilgisayar bilimi profesörü olan Joseph Goguen’den ismi de yer aldı.

  Cardano Ağında Alonzo Heyecanı

  Goguen adıyla tanımlanan ve güncellemenin bir parçası olan hard fork dikkat çekti. Goguen dönemi, Cardano ağında Cardano’nun merkeziyetsiz bir blokzinciri haline geldiği ve topluluk üyelerinin birer doğrulayıcı haline geldiği Shelley aşamasından bir sonraki dönem olacak

  Kripto para sektöründe merakla beklenen Alonzo güncellemesi 3 aşamada piyasaya sürülecek. Bunlar mavi, beyaz ve mor aşama olarak adlandırıldı. Güncellemenin tam entegrasyonu tamamlanana kadar her bir aşama halka daha fazla açılacak. Alonzo güncellemesinin yakın zamanda başlayıp ağustos ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. 

  ERC 20 Tokenlerine İzin Verecek

  Uzmanlara göre 90 günlük bir süreç olan Alonzo güncellemesi sayesinde Ethereum blokzincirindeki ERC-20 tokenlerinin ağ üzerinde çalışmasına izin veren bir dönüştürücü de bulunacak. Cardano’nun kurucu kuruluşlarından biri ve cüzdanın geliştiricisi olan EMURGO, akıllı sözleşmeler sayesinde DeFi projelerinin Cardano ağında başlatılabileceğini vurguladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle