ETH Toparladı! En büyük altcoin için yorumlar

  Ethereum (ETH) en popüler 2. coin olma özelliği ile yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Fiyat analizleri ve piyasa uzmanlarının değerlendirmeli doğrultusunda ETH’nin son durumu ve nelerden etkilenerek fiyatlandırmada tepki verdiği merak edilen bir konu.

  Piyasa değeri bakımından lider kripto para birimi Bitcoin’in  (BTC) ardından en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, Çin Merkez Bankası'nın varlık alım satım işlemlerini ülkede yasadışı saymasının ardından tüm piyasa ile beraber bir gerileme yaşadı. Çin Merkez Bankasından gelen bu haberi fiyatlandıran piyasaların bu gerilemesi çok uzun sürmedi ve tekrar toparlanmalar yaşandı. Bu kapsamda ETH’de Eylül ayı içerisinde gördüğü en düşük seviyenin yaklaşık olarak yüzde 18 üzerine çıkarak 3120 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı.

  2735 Dolara Düştü

  ETH’nin geçen haftaki performansına bakarsak, hafta içerisinde 2600 dolara kadar gerilediğini görüyoruz. Bunun ardından toparlanma sürecine giren 2. en büyük kripto para birimi, Çin Merkez Bankası’nın açıklamasından sonra 2735 dolara geri düştü. Ancak ETH grafiklerini analiz eden piyasa uzmanları yükselme yönünde bir sapma olduğunu belirtiyor. Buna istinaden 25 ve 50 günlük ortalamalarının da üzerine çıkardığı belirtiliyor.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Analist Yorumları

  Uzman analisteri ise eylül ayının son haftasında ETH’nin 4000 dolara doğru bir yeşil ışık yakması halinde alımların ve işlem hacminin de beklentilerin üzerinde artıracağını düşünüyor. Analistlerin tahmin vermekten kaçınmasına rağmen oluşan bekentileri yorumlayarak paylaşması sonucu en büyük altcoin için 3250 dolar ilk direnç seviyesi olarak görülüyor. Bu direnç seviyesinin kırılması ve burada kalıcı olması halinde ise ikinci direnç seviyesi olarak 3600 dolar seviyesi belirlenmiş durumda. Bu direnç seviyelerine ek olarak bir çok analist, 2021 yılı bitmeden ETH’nin 5000 dolar seviyesine gelme ihtimalini yorumluyor.

  Yaptığı ağ yatırımları uzun süre piyasalarda rakipsiz olan Ethereum, şu sıralar analistlerinde gözdesi olmuş durumda. Birçok grafik ve yorum paylaşırken bazı isimler uzun vadede ETH’nin piyasalarda 10 bin dolar ve üzerinde işlem görebileceğini belirtiyor. 

  Son olarak ise analistler ve piyas uzmanları, yatırımcıların kendi kararlarını kendilerinin vermesinin en iyi yatırım şekli olduğunu vurguluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle