Bu analiste göre en büyük altcoin’in başı dertte!

  Kripto para piyasalarının popüler ismi Benjamin Cowen, yeni analizinde en büyük altcoin’i ele aldı. Usta isim, Ethereum’u zor günlerin beklediğini söyleyerek düşüş konusundaki beklentisini yatırımcılar ile paylaştı.

  Kripto para piyasalarında olumlu hava sürerken yaklaşan güncelleme öncesi en büyük altcoin’de işler yolunda gidiyor. Ethereum (ETH) fiyatına yönelik artış beklentileri sürerken, popüler analist Benjamin Cowen beklentilerin tam tersi bir öngörü ile yatırımcıların karşısındaydı.

  “Aslında Beni Şaşırttı”

  Cowen, logaritmik regresyon çizgisi nedeniyle düşüş beklediği ETH için aklındaki rakamın yüzde 50 ila yüzde 60’a karşılık geldiğini ima ederek herkesi şaşırttı. Son 30 günde yatırımcısına yaklaşık yüzde 30 kazandıran en büyük altcoin’de beklenen güncelleme öncesi iletilen bu analiz başta Ethereum yatırımcıları olmak üzere tüm kripto para piyasalarını sarstı.

  Cowen, “Benim görüşüm, Ethereum için sürdürülebilir bir boğa piyasasının ETH’nin ana üssünde biraz zaman geçirene kadar gerçekleşmeyeceği yönünde” ifadeleri ile ilk olarak henüz boğa için erken olduğunu söyledi. Düşüş aksine mevcut seviyelerin korunmasını, “Bir süredir bu seviyeyle flört ettiğimizi anlıyorum, ancak aslında beni şaşırttı ve Ethereum’un kredisine göre olacağını düşündüğümden çok daha dirençli kaldı” ifadeleri ile değerlendirdi.

  “Eninde Sonunda Aşağı Yönde Kırılım Gelecek”

  Cowen, videoda lider altcoin’in güncel durumunu değerlendirirken “sürpriz” ifadesi kullanarak düşüş beklentisini açık bir şekilde ifade ediyor. Dirençli görünüme karşın düşüş ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyen isim, “Buna rağmen eninde sonunda bu altcoin’deki düşüş bandına girme olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyorum” ifadeleri ile güncel görünümün aldatıcı olabileceğini altını çiziyor. Düşüş ihtimalinin kendisinin beklentisi olduğunu hatırlatmayı ihmal etmeyen Cowen, “Bence eninde sonunda aşağı yönde kırılım ihtimali daha ağır basıyor” diyerek analizini sonlandırdı.

  Kripto Para Piyasalarında Bugün Satış Hakim

  Yılbaşından bu yana yükseliş isteği gözlenen kripto para piyasalarında bugün satıcılı bir hava hakim. Bitcoin (BTC) 23 bin dolar bandında tutunma çabalarına devam ederk 23 bin 021 dolardan fiyatlanmayı sürdürüyor. Cowen’in düşüş beklentisini paylaştığı Ethereum ise bin 580 dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle