Kripto Para

ABD vergi düzenlemesi DeFi için olumlu

  Kripto para dünyası son dönemde ABD Başkanı Joe Biden’ın yeni vergi düzenlemesi hakkındaki planlarını konuşuyor. Messari CEO’su Ryan Selkis, bu durumun kripto para piyasasına olumlu yansıyacağını düşünüyor…

  ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, yeni vergi düzenlemesi hakkında yaptığı planlar ile geleneksel piyasalar kadar kripto para piyasasını da karıştırmayı başardı. Biden tarafından getirileceği tahmin edilen yeni vergi düzenlemesinin olası etkileri, finans dünyasında hala tartışılıyor. 

  Uzmanlar bu gelişmenin geleneksel piyasaları ve hatta kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği üzerinde ciddi tartışmalar yapıyor. Bu tartışmalara son olarak Messari CEO’su Ryan Selkis de katıldı. Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı ünlü isim CNBC kanalında katıldığı programda yeni vergi düzenlemesi hakkında şok ifadeler kullandı. 

  Vergi Düzenlemesinin Kriptoya Etkisi 

  Kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği üzere ABD Başkanı Joe Biden, sermaye kazançlarına ait vergileri iki katına çıkarma planları yapıyor. Bu gelişmelerin yarattığı panik ortamı da geçtiğimiz dönemde kripto para piyasasında sert bir düzeltme hareketine yol açmıştı. Messari CEO’su Ryan Selkis bu duruma olumlu bakan isimler arasında yer alıyor. 

  Selkis, vergi oranlarının arttırılması sonucunda orta ve uzun vadede kripto para ekosistemine olumlu etki edeceğini düşünüyor. Ünlü yöneticiye göre devletin vergi düzenlemelerine maruz kalmak istemeyen zengin yatırımcılar, varlıklarını merkeziyetsiz finans (DeFi) alanına kaydıracak. Bu durum da kripto para sektörünün önünü açacak beklentiler arasında gösteriliyor. 

  DeFi Dünyasına Olumlu Yansıyacak

  Messari CEO’su tarafından yapılan bu açıklamalar, kripto para basınında da geniş yankı uyandırdı. Ünlü yöneticinin açıklamaları bazı kripto para yatırımcıları tarafından büyük beğeni ile karşılandı. Büyük sermaye sahiplerinin de DeFi sektörünün avantajlarından yararlanmak isteyeceğini söyleyen Messari CEO’su, gelecek için umutlu konuştu.

  DeFi alanında yüksek faiz fırsatlarını tercih eden zenginler, bu sektöre olan talebin de hızla artmasına yardımcı olabilir. Messari CEO’su ayrıca Bitcoin ve kripto para piyasasını sarsan sert düzeltme hareketi hakkında şu yorumu yaptı: “2017 yılında 6 adet %30’luk düzeltme yaptık bu sezon sadece 3 tane oldu. Bence hala gidecek yolumuz var.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle