Kripto Para

ABD’de kripto toplantı takvimine bir yenisi eklendi!

  ABD Senatosu’nda Şubat ayı kripto toplantıları açısında yoğun geçecek. Senato’nun alt komitelerinin kripto toplantılarına bir yenisi daha eklendi. Senato, 9 Şubat tarihinde “Dijital Varlıkları Araştırma” başlığıyla toplanacak. Öte yandan Senato, Şubat ayında stablecoin’lere de odaklanacak.

  ABD’de kripto paralara ve sektöre ilişkin düzenleme adımları, sektörün öncü ve önemli isimlerinden alınan yanıtlar doğrultusunda atılıyor. Daha önce de birçok kez örneğinin görüldüğü gibi, Senato’da kripto toplantıları, bu isimlerin politikacıların sorularına verdiği yanıtlarla ilerliyor. Şubat ayında da Senato’nun alt komitelerle bir dizi kripto toplantısı gerçekleştirileceği zaten biliniyordu. Şimdi ise Senato’nun Şubat ayı kripto toplantı takvimine bir yenisi daha eklendi. Senato, 9 Şubat tarihinde “Dijital Varlıkları Araştırmak” başlığı ile toplanacak.

  “Dijital Varlıkları Araştırmak: Riskler, Regülasyon, İnovasyon”

  ABD’de son dönemlerin en çok konuşulan konuları arasında stablecoin’ler ve bu varlıkların nasıl düzenleneceği yer alıyor. Özellikle de Senato’daki alt komitelerin bu konu üzerinde düzenlediği toplantılar dikkatleri çekiyor. Söz konusu toplantılarda sektörden önemli isimler, politika yapıcıların konuya ilişkin sorularına yanıt veriyor. 9 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek olan toplantıda da “Dijital varlıklarda riskler, regülasyon ve inovasyon” maddeleri ele alınacak. Ancak Şubat ayında, kriptolarla ilgili Senato’da başka toplantılar da olacak.

  Şubat Ayında 3 Kripto Toplantısı

  9 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan “Dijital Varlıkları Araştırmak: riskler, regülasyon ve inavasyon” toplantısından 1 gün önce, 8 Şubat tarihinde Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi stablecoin’ler ile ilgili bir toplantı gerçekleştirecek. Bu toplantıdan tam 1 hafta sonra, 15 Şubat tarihinde bir kez daha stablecoin’ler ile ilgili bir toplantı düzenlenecek. Ancak 15 Şubat tarihli toplantıyı bu kez Senato’nun Bankacılık Komitesi düzenleyecek.

  ABD’de Politikacıların Ana Gündemi: Stablecoin’ler

  Aralık ayı başlarında Senato’da gerçekleştirilen kripto toplantısında, sektörden bazı önemli isimler Kongre üyelerinin sorularını yanıtlamıştı. Yaklaşık dört saat süren bu toplantıda, Senato’da ağırlanan yöneticiler her soruya yanıt vermeye çalışmıştı. Şimdi ise ABD’de Senato’nun gündemi yeniden stablecoin’lere odaklanmaya başladı. Hatta öyle ki ülkede, stablecoin tartışmaları Bitcoin’in (BTC) bile önüne geçmiş durumda. Her fırsatta stablecoin konusundaki kaygılarını paylaşan politika yapıcılar, buna rağmen hala CBDC konusunda bir adım atamadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle