Kripto Para

ETH kurucu ortağından SEC'e övgü: "Olumlu adımlar"

  Kripto topluluğunun tüm fertlerinin eleştiri odağındaki SEC’e beklenmedik bir isimden övgü geldi! Topluluk Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin’in açıklamalarını şaşkınlıkla takip etti. Lubin, verdiği son röportajda SEC’in regülasyon adımlarını olumlu bulduğunu söyledi.

  Ethereum (ETH) kurucu ortaklarından Joseph Lubin, son açıklamaları ile kripto topluluğunu şaşırttı. Aynı zamanda Consensys CEO’su olan Lubin verdiği CNBC röportajında Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) en çok eleştiri alan kurumunu övdü!

  "SEC Olumlu Bir Sonuç Çıkaracak"

  Kripto para ekosisteminin can düşmanına dönüşen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ETH kurucu ortağının takdirini aldı. CNBC’de komisyonunun regülasyon girişimlerini değerlendiren Lubin, bu girişimlerin olumlu sonuç vereceğine inanıyor.

  ABD’li regülatörlerin küresel çapta etkili olduğunu hatırlatan Lubin, SEC tarafından verilen mücadeleden memnun. Ülkenin SEC eliyle kripto düzenlemesi anlamında iyi mesafe alacağına inanan Lubin, bunun diğer ülkelere örnek olacağına inanıyor.

  SEC’in Her Yaptığına Katılmıyor

  SEC konusundaki olumlu açıklamaları ile bir anda dikkatleri üzerine çeken Lubin, SEC’in her hamlesini desteklemediğini belirtmeye devam etti. Ethererum’un bir emtia olduğuna gönülden inanan Lubin, SEC’in menkul kıymet tanımı noktasında eleştirilerini saklamadı.

  SEC’in Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi kripto para birimleri için için menkul kıymet tanımına katılmıyor. Bu yönde eleştirilerini saklamayan Lubin, savunmasını sadece regülasyon yönünde yaptığını yineliyor.

  SEC Kripto Camiası ile Düşman

  SEC, özellikle son dönemdeki attığı adımlar ile kripto ekosisteminin can düşmanı oldu. Ripple ile XRP’nin menkul kıymet olduğu noktasında hukuki mücadeleye giren SEC, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ve bir dizi kripto para birimi yatırımcısını karşısına aldı.

  Komisyonun Ripple ve Binance ile davası devam ediyor. Coinbase ise faaliyetlerini başka ülkelere taşımaya hazırlanıyor. Baskıcı tutumu nedeniyle sadece kripto ekosistemi değil siyasilerin de hedefine giren SEC ise gittiği yoldan geri dönmüyor. Lubin her ne kadar SEC kararlarına katılmasa da yaptığı bu övgü nedeniyle sektörde eleştiri tahtasına oturtuldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle