Kripto Para

Kritik kripto toplantısına katılacak isimler belli oldu!

  ABD Senatosu Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi, 9 Şubat Çarşamba günü kripto paralar ile ilgili bir toplantı gerçekleştirecek. “Dijital varlıkları araştırmak: Riskler, regülasyon ve inovasyon” başlığı ile gerçekleşecek olan bu toplantıya kimlerin katılacağı netleşti.

  Kripto para piyasalarına yönelik ne gibi düzenleme adımları atacağı merakla beklenen ABD’de Şubat ayı kripto paralar adına yoğun geçecek. Geçtiğimiz yıl genelinde kripto paralara karşı “mesafeli” bir tutum ortaya koyan ABD, 4. çeyrek itibariyle bu alana daha ılımlı bir tutum sergilemeye başladı. Bununla birlikte ABD’de, kripto paraların ele alındığı ve sektörle ilgili soru ve sorunlara yanıt bulunmaya çalışıldığı Senato toplantılarının sayısı da artış gösterdi. Bu toplantılardan bir tanesi de 9 Şubat tarihinde gerçekleştirilecekti ve bu toplantıya katılacak isimler de belli oldu.

  “Dijital Varlıkları Araştırmak: Riskler, Regülasyon ve İnovasyon”

  ABD Senatosu Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi, 9 Şubat Çarşamba günü kripto paralarla ilgili bir toplantı gerçekleştirecek. Kripto para topluluklarının merakla beklediği bu toplantı “Dijital varlıkları araştırmak: Riskler, regülasyon ve inovasyon” başlığı altında olacak. Söz konusu toplantıda 2 ayrı panel olacak ve panellerde düzenleyici kurum temsilcileri ile kripto para sektöründen önemli isimler ayrı ayrı söz alacak. Birinci panelde düzenleyici kurum temsilcileri sorular soracak, ikinci panelde ise kripto para temsilcileri söz alarak hem soruları yanıtlayacak hem de bilgi verecek.

  Toplantı 2 Ayrı Panelde Yapılacak

  Toplantının ilk panelinde ABD’de vadeli işlemler ve opsiyon piyasalarını denetleyen ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam söz alacak. ABD’de, CFTC’nin kripto para piyasasından sorumlu birincil federal kurum olmasını isteyen Behnam, daha önce kripto paraların %60’lık diliminin emtia statüsünde olduğunu savunmuştu. CFTC’nin görev alanının genişletilmesini isteyen Behnam, bu panelde sektör temsilcilerine bazı sorular soracak.

  Toplantıya Katılacak İsimler Netleşti

  Toplantının ikinci panelinde kripto para sektöründen; FTX borsasının kurucusu ve CEO’su Samuel Bankman-Fried, Küresel Blockchain İş Konseyi CEO’su Sandra Ro, Dijital Ticaret Odası kurucusu ve CEO’su Perianne Boring ve Pennsylvania Üniversitesi’nden Prof. Kevin Werbach isimleri söz alacak. Sektörden öncü isimler, CFTC Başkanı Behnam’ın sorularına yanıt vermenin yanı sıra kripto paralar ile ilgili bilgiler de verecek.

  Senato’nun Şubat Ayı Kripto Para Toplantıları

  Ayrıca bu toplantıdan bir gün önce, 8 Şubat tarihinde de Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, stablecoin’ler ile ilgili ayrıca bir toplantı düzenleyecek. Bir diğer yandan 9 Şubat tarihli bu toplantıdan sonra da 15 Şubat tarihinde, Senato’nun Bankacılık Komitesi, yine stablecoin’ler ile ilgili bir toplantı düzenleyecek. Daha önce de Aralık ayında yapılan bir toplantıda kripto para sektöründen öncü isimlerin ağırlandığı benzer bir toplantı yapılmıştı ve bu toplantı 4 saat sürmüştü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle