Kripto Para

ABD’de kritik “kripto para” toplantısı!

  ABD Mali Hizmetler Meclisi Komitesi 8 Aralık TSİ 18.00’da kripto para birimleri ile ilgili bir toplantı gerçekleştirecek. Söz konusu kritik toplantıya kripto para endüstrisinden önde gelen isimler ve CEO’lar katılacak. ABD Kongresi ile yapılacak olan toplantıdan çıkacak olan kararların, piyasalarda yön belirleyici olması bekleniyor.

  Kripto para piyasalarına yönelik Eylül ayına kadar olumsuza yakın belirsiz bir tavır benimseyen ABD, Eylül ayından itibaren bu alan daha ılımlı yaklaşımlar göstermeye başladı. Çin’in kripto paraları tümden yasaklaması ile birlikte bu alanda daha rahat adımlar atmaya başlayan ABD’de, bununla birlikte peş peşe Bitcoin (BTC) Vadeli işlemler ETF’lerine de onay geldi. Piyasalarda olumlu karşılanan bu gelişmelerle birlikte bu kez de Kongre ile kripto para sektöründen önde gelen isimlerin yapacağı toplantı gündeme geldi.

  Toplantıda Kimler Yer Alacak?

  ABD Mali Hizmetler Meclisi Komitesi, 8 Aralık TSİ 18.00’da kripto para birimleri ile ilgili bir toplantı gerçekleştirecek. Bu toplantıya kripto para piyasalarından birçok önde gelen isim ve CEO’lar katılacak. Finansal Hizmet Komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre toplantının bir bölümünde kripto para ekosisteminden 6 yönetici ile görüşülecek. Toplantıda Kongre ile görüşecek isimler şöyle:

  • Circle’dan Jeremy Allaire,
  • FTX’ten Sam Bankman-Fried,
  • Bitfury Group’tan Biran Brooks,
  • Paxos’tan Charles Cascarilla,
  • Stellar’dan Denelle Dixon,
  • Coinbase’ten Alesia Haas.

  Toplantıda Neler Görüşülecek?

  Mali Hizmetler Meclisi Komitesi tarafından “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Amerika Birleşik Devletleri’nde Finansal İnovasyonun Zorluklarını ve Faydalarını Anlamak” başlığı ile gerçekleştirilecek olan toplantının 4 ana hususu görüşmeyi amaçladığı öğrenildi. Gelen bilgilere göre bu toplantıda; kripto para borsaları, stablecoinler, dijital varlıklar üzerindeki düzenleyici endişeleri ve federal düzenleyicilerin fikirleri masaya yatırılacak.

  ABD Mali Hizmetler Komitesi Tarafından Yapılan Açıklama

  Açıklanacak olan kararlar sonrası piyasalarda yön belirleyici bir etken olması beklenen toplantı için yetkili merciler tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Bu toplantı, önde gelen dijital varlık piyasası katılımcıları tarafından sunulan bazı yeni ürün ve hizmetleri, kripto para piyasası borsalarının kripto para birimine ve ilgili işlemlere yatırımları kolaylaştırmadaki rolünü, stablecoin’lerin ve diğer dijital varlıkların büyümesini inceleyecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle