Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Şubat 2023

  Kripto para piyasaları yaşadığı sert yükselişin düzeltmesini yapıyor. Lider kripto para biriminde kayıp yüzde 3’lere ulaşırken, altcoin’lerde karışık seyir izleniyor.

  17 Şubat 2023 Cuma günü kripto piyasalarını ilgilendiren flaş gelişmeleri, son dakika analizleri ve fiyat hareketlerini gün sonu özetimizde sizler için derledik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Terraform Labs ve Do Kwon hakkında suç duyurusunda bulundu. SEC Başkanı Gary Gensler tarafından paylaşılan basın bildirisinde şirket ve Kwon “dolandırıcılıkla” suçlanarak haklarında dava açıldığı konusunda kamuoyu bilgilendirildi.

  Japonya’da Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) hakkında son dakika güncellemesi paylaşıldı. Japonya Merkez Bankası (BoJ), iki yıldır devam eden Proof-of-Concept (Kavram Kanıtı) sonuna gelindiğini söyledi ve dijital Yen pilot uygulamasının Nisan ayında başlayabileceğini duyurdu.

  BUSD konusunda düzenleyici baskısının yol açtığı satış baskısı hakkında Binance CEO’su Changpeng Zhao verileri açıkladı. CZ tarafından yapılan açıklamaya göre bu hafta yatırımcılar 2,5 milyar dolarlık BUSD satışı gerçekleştirdi.

  Kripto piyasa analisti Mohit Sorout, 16 Şubat tarihli bir paylaşımda Bitcoin ile ilgili ilginç bir metriğe dikkat çekti. Ünlü isim Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) göstergesini incelediğinde, “Bugün bu sinyal 4. kez şiddetli bir boğa piyasasına işaret ediyor” açıklamasını yaparak BTC yükselişi beklediğini söyledi.

  Tokyo merkezli Bitcoin borsası Mt. Gox’un alacaklıları ile ilgili son dakika gelişmesi gündeme düştü. Bloomberg tarafından yayımlanan habere göre Mt. Gox’ta rehin kalan BTC’lerin yüzde 21’ine karşılık gelen 28 bin Bitcoin’e sahip iki büyük alacaklıya, borsa 30 Eylül’de gerçekleşmesi planlanan ödemeyi erkene çekecek.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bugün piyasada satış ağırlıklı bir seyir izleniyor. Lider kripto para birimi son 24 saatte yüzde 3,91 değer kaybı ile 23 bin 799 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) yüzde 2,17’lik 24 saatlik düşüşle bin 660 dolara geriledi. En değerli 100 kripto para biriminde karışık seyir sürerken, günün yıldızı yüzde 24,82’lik artışla FLOKI Token oldu. FLOKI, son 24 saatte yüzde 24,82 artarak 0,00005361 dolara ulaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle