Kripto Para

ABD Maliye Bakanı stablecoin’ler için harekete geçti

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, son yaptığı açıklamalarında kripto para destekçilerini heyecanlandırdı. Maliye bakanı pazartesi günü, ülkenin en iyi düzenleyicileri ile stablecoin’i tartışmak için bir toplantı düzenleyeceğini açıkladı…

  Kripto paralarla ilgili tartışmalı ifadeler veren ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, pazartesi günü önemli bir toplantı yapacağını açıkladı. Son basın açıklamasında kripto para destekçilerini heyecanlandıracak ifadeler kullanan maliye bakanı, stablecoin’leri gündemine aldı. 

  Yellen, bu sektörü tartışmak için ülkenin en iyi finansal düzenleyici kurumları ile bir araya gelip tartışma yapacağını kaydetti. ABD Maliye Bakanı Janet Yellen’in bu açıklamaları, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Uzun bir süredir stablecoin’ler için adım atılması beklenirken, pazartesi günü gerçekleşecek toplantının bunun için ilk basamak olacağı kaydedildi. 

  En İyi Düzenleyicileri Toplayacak

  ABD’de finansal piyasaları düzenleyen ve denetleyen en iyi kurumları, pazartesi günü bir araya getirmeye hazırlanan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, şunları söyledi: “Düzenleyicileri bir araya getirmek, kullanıcılar, piyasalar veya finansal sistem için oluşturabilecekleri riskleri azaltırken stablecoin’lerin potansiyel faydalarını değerlendirmemizi sağlayacak.”

  Dijital varlıklardaki hızlı büyüme ile beraber, bu sektörün yeninden düzenlenmesi ve iş birliği yapılması önemlidir” diyen bakanın açıklamaları büyük ilgi gördü. ABD’de gerçekleştirilecek toplantı için kritik tarih önümüzdeki pazartesi günü olarak kararlaştırıldı. 

  FED Başkanı Powell Toplantıda Olacak

  ABD’nin önde gelen finansal kurumları bir araya gelerek stablecoinler hakkında önemli bir karara imza atacak. ABD Maliye Bakanı Janet Yellen’in toplantı duyurusundan sonra gözler, bu toplantıya hangi düzenleyicilerin katılacağına çevrildi. Buna göre FED Başkanı Jerome Powell, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkan Vekili Rostin Behnam da katılacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle