Kripto Para

Finansal danışmanlar kripto paraları daha fazla öneriyor

  Yakın zamanda yapılan bir anket, finansal danışmanların kripto para birimlerini geçtiğimiz yıla göre çok daha yüksek seviyede önerdiğini ortaya koydu. Bir başka deyişle 2021 yılında finans uzmanları, Bitcoin ve kripto paraları müşterilerine daha fazla tavsiye ediyor…

  Journal of Financial Planning ve Financial Planning Association (FPA) tarafından gerçekleştirilen kripto para anketinin sonuçları açıklandı. Bu anketin sonuçlarına göre dünyaca ünlü finansal danışmanlar dahil, yatırım uzmanları müşterilerine daha fazla kripto para önermeye başladı. Anket verileri geçen yıla göre ciddi farklılıklar içeriyor.

  Kripto para sektöründe gerçekleştirilen ankete göre finans uzmanları, müşterilerine kripto para yatırımlarını öneriyor. Bilindiği üzere Anthony Scaramucci gibi yüksek profilli finans danışmanları, müşterilerine sahip oldukları varlıkların yüzde 1-3’ünü kripto paralara yatırmalarını söylüyor.

  Finans Uzmanları Kripto Paralara Güveniyor

  Pek çok finansal danışman ve yatırım uzmanı kripto paraların sektörlerde uygulanabilirliği ve geleceği konusunda şüpheci olmaya devam ettiği biliniyor. Öte yandan kripto para dünyasında bazı görüşlerin yumuşadığı ve değiştiği de dikkat çekiyor. Sektördeki son durumu gözler önüne seren anket, finansal danışmanların dörtte birinden fazlasının müşterilere önümüzdeki yıl dijital varlıklara yatırım yapmalarını tavsiye ettiklerini gösterdi.

  Finansal danışmanlar, müşterilerine kripto para birimlerine yatırım yapmaları konusunda daha fazla öneride bulunmayı planlıyor. Buna ek olarak anket katılımcılarının yaklaşık yarısı, müşterilerin son altı ay içinde kendilerine kriptoya yatırım yapma konusunda soru sorduğunu da ifade etti. 

  Ünlü Finans Danışmanları Kripto Paraları Tavsiye Ediyor

  Finans dünyası kripto paraları tamamen benimseme yönünde adımlar atılırken, kripto para topluluğunun önemli isimleri de tavsiyeleriyle gündem oldu. İlk başlarda Bitcoin’in “işe yaramaz bir para birimi” olduğunu belirten Kevin O’Leary, son dönemde tavrını değiştiren ünlü isimler arasında yer aldı. 

  Bu sektörde kripto para birimlerini önermeye başlayan bir diğer isim de Anthony Scaramucci olarak dikkat çekti. Donald Trump’ın eski iletişim direktörü, müşterilerine portföylerinin yüzde 1-3’ü kadar kripto para yatırımı yapmalarını tavsiye ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle