Kripto Para

Yıldız futbolcuların videoları NFT olarak satılacak!

  Portekiz merkezli girişim şirketi RealFevr, NFT (non-fungible-token) pazarına giriş yaptı. Şirket, Büyükelçi Bruno Fenandes’i temsilci olarak seçerek, dünya yıldızlarının akıllara kazınan anlarını içeren futbol videolarından koleksiyon NFT pazarı başlattı. Koleksiyonda Cristiano Ronaldo gibi isimler de yer alıyor.

  Kripto para piyasalarının öngörülemez büyümesi ile birlikte sektörle bağı olan hemen hemen her alan çok ciddi değer artışları ve büyük işlem hacimleri ile karşılaştı. Bunun en net örneklerinden biri de NFT (non-fungible-token) sektöründe kendisini gösterdi. NFT sektöründeki koleksiyon ürünler geçtiğimiz yıl aylık olarak ulaştığı ticari hacimlerden çok daha fazlasına, 2021 yılında günlük olarak ulaşmaya başladı. Bu da NFT sektörünün artan popülaritesine insanların ve özellikle ünlü isimlerin akın etmesini sağladı.

  Büyüyen NFT İlgisi

  Büyüyen NFT pazarına yönelik daha önce birçok adım atılmıştı. Örneğin son olarak Binance, yeni açtığı NFT platformunda Leonardo da Vinci ve Vincent van Gogh gibi dünyaca ünlü sanatçıların bazı eserlerini NFT olarak satışa sunma hazırlıklarına başladı. Günden güne artan örneklere bir yenisi bu kez de futbol dünyasından dahil oldu. Portekiz merkezli girişim şirketi RealFevr, dünyaca ünlü futbol yıldızlarının ikonik anlarını içeren videoları NFT olarak satışa sunmaya başladı.

  Pazarda Yıldızlar Geçidi

  RealFevr, söz konusu girişiminde Büyükelçi Bruno Fernandes’i temsilci olarak seçti. Platform; Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes, Angel Di Maria, Casemiro ve James Rodriguez gibi yıldızların da aralarında olduğu birçok futbol yıldızının ikonik anlarını içeren videoların koleksiyon versiyonları için NFT pazarını başlattı. RealFevr şirketinin fantezi futbol alanında artık markalaştığı ve bünyesinde 1,2 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısının olduğu biliniyor.

  Pazara Sürülecek Olan Ürünlerin Özellikleri

  Söz konusu ikonik futbol videoları resmi koleksiyonlar olarak platformda satışa çıkarılacak. Bu da dünyanın ilk resmi koleksiyon futbol video pazarı olacak. Bu ikonik NFT ürünlerden satın almak isteyen kişiler, şirketin resmi adresinden ürünlere yakın bir tarihte ulaşabilecek. Ayrıca söz konusu paketler “Temel Paket, Nadir Paket ve Süper Nadir Paket” olarak sınıflandırılacak. Paketler kendi içlerinde de “Ortak, Destansı, Efsanevi ve Eşsiz” olarak gruplara ayrılacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle