Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir gün daha yaşanırken Bitcoin fiyatındaki değişimler yakından takip ediliyor. Güne negatif görünümle başlayan en büyük kripto para birimi, daha sonra toparlanma belirtisi göstererek pozitif tarafa geçti. BTC fiyatındaki yükseliş hareketleri bazı altcoin fiyatlarına da olumlu yansıdı.

  9 Temmuz Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Son dönemde kripto para madencilerine karşı savaş açan Çin hükümeti bir yasaklama kararına daha imza attı. İşlem hacmine göre kripto para sektörünün en büyük borsası Binance, Çinli kripto para kullanıcılarının erişimine kapatıldı. Güvenlik duvarının arkasına alınan Binance web sitesine giriş yapmak isteyen Çinli kullanıcılar, VPN araçlarını kullanmak durumunda kalıyor. 

  Deneyimli kripto para analisti Willy Woo, piyasadaki belirsizliklerden endişe duyarak yeni bir düşüş dalgası bekleyen yatırımcıları rahatlatan açıklamalar yaptı. Deneyimli analist, BTC fiyatında bu seviyelerin dip olduğunu belirterek bundan aşağılara düşüş olmayacağı konusunda net tahminlerini sıraladı. 

  Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, kripto para sektörü üzerinden ABD ve Çin arasında soğuk savaşın devam ettiğini belirtti. Ünlü milyarder ayrıca baskı nedeniyle FUD akımına kapılan Asyalı yatırımcıların satış yaparken ABD’li yatırımcıların ise yoğun şekilde Bitcoin satın aldıklarını vurguladı. 

  ABD'nin eski bankalarından olan Şikago merkezli First Midwest Bankası, Grayscale aracılığıyla Bitcoin'e olan yatırımlarını arttırdı. Banka GBTC hisse sayısını bir ay içinde yaklaşık 4 katına çıkardı. Tesla CEO’su Elon Musk, son paylaşımında BTC, ETH ve DOGE kıyaslaması yaparak Dogecoin işlem ücretlerinden övgü dolu ifadelerle bahsetti.

  Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, BTC’nin bir matematik mucizesi olduğunu belirterek onun altından daha iyi olduğunu bir kez daha ifade etti. ABD merkezli bankalar arasında JP Morgan ve Goldman Sachs gibi devlerin, vadeli kripto para hizmetleri vermeye başlamasının arkası geliyor. Son olarak Bank of America kendi bünyesinde kripto para araştırma birimi kurdu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Güne düşüş hareketleriyle başlayan BTC fiyatı, borsalardan gelen güncel verilere göre yüzde 3’ün üzerinde artışla 33.495 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu yükseliş popüler altcoin fiyatlarına olumlu yansıdı. ETH, BNB, ADA ve XRP fiyatlarındaki toparlanma devam ederken günün en çok kazandıran altcoini Elon Musk etkisiyle Dogecoin (DOGE) oldu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle