BTC için tamam mı yoksa devam mı noktası yaklaşıyor!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlik sürüyor. Popüler kripto para analiz platformu CryptoQuant’ta paylaşılan bir grafik analizi, BTC’de görülebilecek seviyelerle ilgili detay verdi.

  Kripto para piyasasında belirsizlik yaşanırken, BTC fiyatının ne zaman yükselişe geçeceği merak konusu oldu. Bir süredir Grayscale’in GBTC fonunda meydana gelen çıkışlar ve kâr satışlarının peş peşe gelmesi piyasayı baskıladı. Yatırımcıların yükseliş beklentisine dair ilk sinyaller anonim analistlerden geldi.

  Kripto para araştırma şirketi CryptoQuant’a ait platformda anonim bir analist tarafından paylaşılan grafik dikkat çekti. Analist, tarihsel BTC verilerini göz önünde bulundurarak fiyatta görülmesi muhtemel seviyeleri açıkladı. Analizde kısa vadeli ortalama gerçekleşmiş fiyat verisine yakın seviyeler fiyatlandığı görüldü.

  BTC Tarihsel Verilerine Göre Kritik Seviye Yakın

  Kripto para topluluğunun dikkatini çeken analizde, BTC’nin kısa vadeli ortalama gerçekleşmiş fiyatına yaklaşması önemli sinyaller verdi. Bu seviye, Mart ve Haziran 2023 tarihinde önemli bir destek noktası olmuştu. Aynı zamanda Nisan – Kasım 2022 ve Ekim 2023 tarihlerinde ise önemli bir direnç olma özelliği taşıyor.

  Tarihsel verilerden hareketle BTC grafiğinde destek ve direnç seviyelerinin hangi yöne kırıldığı büyük önem taşıyor. Nitekim BTC bu seviyeyi yukarı yönlü kırdığında boğa piyasasını başlatmış, aşağı yönlü kırdığında ise uzun süreli düşüşün yaşandığı ayı piyasası yaşanmıştı.

  BTC’de 37 Bin 800 Dolar Seviyesine Dikkat

  BTC grafiğinde güncel olarak kısa vadeli gerçekleşmiş fiyat 37 bin 800 dolar seviyesinden geçiyor. Analist, fiyatın bu seviyeye doğru yaklaştığına dikkat çekerek kripto para yatırımcılarını uyardı.

  Eğer BTC bu fiyatın altına gerilerse, bunun dolar maliyet ortalaması stratejisini uygulamak için bir fırsat olacağını söyledi. BTC fiyatında belirsizlik devam ederken analistlerin güncel yorum ve görüşleri yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle