Kripto Para

Balinalar BTC düşüşünü kaçırmadı! 4 altcoini topladılar

  Bitcoin (BTC) ve kripto paralarda düşüş sürüyor. Fed’in FOMC toplantı tutanaklarının açıklanmasından sonra kriptolardaki değer kaybı hızlandı. Ancak Santiment raporuna göre düşüşü fırsat bilen balinalar 4 altcoine hücum etti.

  Kripto para piyasasında yatırımcıları endişelendiren gelişmeler yaşanıyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere altcoin projelerinde sert satışlar görülüyor. Fed’in FOMC tutanaklarının açıklanmasından sonra BTC’de 28 bin 500 dolara kadar gerileme yaşandı. Altcoin piyasasındaysa satışlar daha sert oldu.

  Piyasada acemi yatırımcıları korkutan bir geri çekilme yaşanırken balinalar yine alım fırsatını boş geçmedi. Zincir üstü veri analiz platformu Santiment, balinaların bazı altcoin projelerine hücum ettiğini raporlardı. Sosyal medyada yapılan paylaşımda bazı altcoinlerde balina aktivitesinde artış olduğu belirtildi.

  Balinalar 4 Altcoini Toplamaya Başladı

  Lider kripto para birimi BTC öncülüğünde altcoinlerde düşüş devam ederken balinalar 4 farklı altcoin projesinde alımları hızlandırdı. Santiment analistlerinin raporuna göre bunlar Shiba Inu (SHIB), XRP, Sandbox (SAND) ve Pancake (CAKE) oldu. Shiba Inu, özellikle 1 milyon dolar veya daha fazla değerde artan işlemle balinaların en çok ilgi gösterdiği altcoinler arasında yer aldı.

  Özellikle son birkaç ayda SAND altcoin fiyatındaki gerileme rakip altcoinlerden daha fazla olmuştu. Ciddi bir değer kaybı yaşayan SAND son düşüşte balinaların ilgisini çekti. Santiment raporuna göre balinaların alımlara başlaması ile birlikte SAND için 100 bin doları aşan işlemler görüldü.

  XRP ve CAKE Balinaların İlgi Odağı Oldu

  Altcoin yatırımcılarının odak noktasında yer alan XRP yine balinaların topladığı kripto paralar arasında yer aldı. SEC’in Ripple’a karşı mahkemede 1-0 geriye düşmesinden sonra XRP fiyatında 0.83 dolara kadar yükseliş görülmüştü.

  Fakat kâr satışları ve SEC’in temyiz hamleleri ile birlikte XRP yeniden 0.59 dolarlı seviyelere kadar geri çekildi. XRP’deki belirsizlik ortamı devam ederken balinalar projenin geleceğine olan inançlarından vazgeçmiyor. Santiment verilerine göre balinalar yeniden aktif hale geldi ve XRP’de uzun zamandır beklenen birikim gerçekleşti. Ayrıca CAKE bugün 100 bin doları aşan balina işlemlerinde 2 haftanın en yüksek seviyesini gördü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle