Kripto Para

Yerli borsa Maker ve ANKR listelediğini duyurdu

  Kripto para yatırımcılarının son dönemdeki gözde altcoin projeleri yerli kripto para borsalarında da listelenmeye başladı. Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan BtcTurk yeni listeleme duyurusu yaptı…

  BtcTurk kripto para kullanıcılarına yönelik yapılan duyuruda Maker (MKR) ve ANKR kripto para birimlerinin borsada listelendiği açıklandı. Bu listeleme duyurusunun ardından yerli kripto para yatırımcıları, borsa üzerinden Maker (MKR) ve ANKR alım satım işlemlerine başlayabilecekler. 

  Bu gelişme kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı ve yerli yatırımcılar listelenen iki yeni kripto para birimine büyük ilgi gösterdi. Kripto para basınında yer alan BtcTurk borsasının basın bildirisine göre profesyonel kullanıcılar bu hizmetten yararlanabilecekler. Türkiye merkezli kripto para alım satım platformu BtcTurk, profesyonel kullanıcılara sunduğu BtcTurk Pro platformu üzerinden MKR ve ANKR listeleyecek.

  Maker (MKR) İnceleme

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu olan MakerDAO’nun yerel kripto para birimi olarak piyasaya sürülen Maker (MKR), 2017 yılından bu yana kullanılıyor. MKR, Ethereum blockchain üzerinde ve ERC-20 standardına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. MakerDAO platformunda dolara endeksli DAI adında bir de stablecoin (sabit kripto para birimi) bulunuyor.

  Kripto para dünyasında adından sık sık söz ettirmeye başlayan Maker, kullanıcılarına DAI stablecoin üretebilmeleri için borç verip teminat karşılığı borç alabilmelerini sağlıyor. Bu şekilde merkeziyetsiz finans projeleri arasında popülerlik kazanan MakerDAO’nun kripto para birimi Maker (MKR) borsalarda listelenerek işlem görebiliyor.

  Ankr (ANKR) İnceleme

  Son dönemde kripto para dünyasında öne çıkan blockchain ağlarından Ankr ise blockchain node (düğüm) barındırma çözümleri oluşturma amacıyla 2017 yılında faaliyete başladı. Ankr geliştiricileri bu platformu oluştururken, blockchain teknolojilerine ve merkeziyetsiz finans uygulamalarına bağlanmak için altyapı kurmayı hedefledi.

  Ankr geliştiricileri bu hizmeti Web 3.0 uyumlu şekilde bulut servisi olarak sunduğundan kripto para kullanıcılarından da yoğun ilgi görüyor. Ankr ağının içinde ödeme tokenı olarak arz edilen ve işlemlerde kullanılan ANKR kripto para birimi borsalarda listeleniyor. BtcTurk kripto para borsası SPK başkan yardımcısı olarak görev yapan Bora Oruç’u yönetim kurulu üyesi yapmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle