Kripto Para

BTC fiyatı düşerken kurumsallar toplamayı sürdürüyor

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki gerileme dikkat çekti. Satış baskısıyla karşılaşan BTC’ye rağmen kurumsal yatırımcılar, birikimlerini artırmaya ve satın almaya devam ediyor…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında son dönemde peş peşe düşüşler yaşanınca, kritik seviyelere kadar gerileme görüldü. Bitcoin fiyatındaki satış baskısının artması, perakende kripto para yatırımcılarında panik ve endişeye neden oldu. Bitcoin satışlarının hız kazanması fiyatta haftalık bazda ciddi bir düşüş etkisi yarattı.

  Bitcoin fiyatındaki gerileme, kripto para piyasasının genelinde de bir değer kaybına yol açtı. Lider altcoin Ethereum (ETH) yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesine rağmen ciddi bir düşüş hareketi gösterdi. ETH dışında Binance Coin (BNB) ve Polkadot (DOT) gibi piyasasının öne çıkan altcoin projelerinde de gerilemeler kaçınılmaz oldu.

  Kripto Para Piyasasında Gerileme Sinyalleri

  Tesla şirketinin geçtiğimiz günlerde Bitcoin ödemelerini askıya aldığını duyurması, kripto para piyasasındaki büyük çaplı gerilemenin fitilini ateşledi. Kripto paralara ilişkin piyasa duyarlılığı bu gelişmeyle birlikte negatife döndü ve satışlar başladı. Öte yandan ABD Adalet Bakanlığı'nın Binance'e soruşturma açabileceğine dair haberler de bu negatif duyarlılığı körükleyerek yatırımcılar arasında panik yarattı. 

  Ancak kripto para piyasasındaki tüm bu karışıklığa rağmen kurumsal yatırımcıların kripto varlık birikimlerine devam etmeleri de dikkatlerden kaçmadı. Bitcoin birikimlerini artırmayı sürdüren kurumsal yatırımcılar, bu sayede boğa piyasasının sona ermediğini ortaya koyuyor.

  Kurumsal Devler Bitcoin Almaya Devam Ediyor

  Kripto para piyasasındaki kurumsal yatırımcıların BTC yatırımlarını izleyen Bitcoin Treasuries son raporunda çarpıcı verileri gözler önüne serdi. Rapora göre kurumsal yatırımcıların son 30 günde BTC birikimlerini 215 bin artırdığını söylemesi piyasadaki dengeleri değiştirdi

  Şirket bilançosunda Bitcoin bulunduran dev kuruluşlar, bu yatırımlarından önemli kazançlar elde etmeyi sürdürdü. Geçtiğimiz ağustos ayından bu yana BTC'ye düzenli olarak yatırım yapan MicroStrategy şirketinin BTC rezervi 2.3 kat büyüdü. Bitcoin'e yatırım yapan diğer şirketlerden Square için bu oran 2.1 kat olarak açıklandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle