BTC balinaları dipten topladı!

  Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) derin bir düzeltme yaşayarak piyasaların tepetaklak dönmesinde öncü oldu. Ancak son fiyat düzeltmesinde BTC balinalarının dipten yoğun alım yapmaları, piyasada düzeltmelerin sonlanacağına ilişkin umut veriyor.

  Kripto para piyasası 12 Mayıs tarihinden bu yana sert düşüşlere sahne oluyor. Özellikle 19 Mayıs Çarşamba günü yaşanan sert düzeltme ile Bitcoin’in (BTC) 30 bin dolar bandına kadar gerilemiş olması, piyasadaki düzeltmeler açısından daha büyük endişelere yol açtı. Zira Bitcoin’deki sert geri çekilme ile neredeyse tüm kripto paralar yarı yarıya değer kaybetti. Ancak piyasadaki düşüş eğilimi zaman zaman yerini toparlanma hareketlerine de bıraktı. Bu hareketlerin bir örneği yeni hafta açılışında da görüldü. Hafta arasında 31 bin dolar bandına gerileyen BTC, yeni haftada tekrar 35 bin doların üzerini test etmeye başladı.

  En Yoğun Satın Alma Trafiği ABD’de Görüldü

  Toparlanmalar, yatırımcılar için umut verici gelişmeler olarak değerlendiriliyor. Bu toparlanmaların arkasında ise BTC balinaların olabileceği tahmin ediliyor. Glassnode verilerinden yararlanan Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano, bakiyesinde 10 bin ile 100 bin arasında Bitcoin bulunduran balinaların dip noktadan yoğun alım yaptığı sonucuna ulaştı.

  Verilere göre söz konusu balinalar, büyük çöküşün yaşandığı 19 Mayıs tarihinde 122 bin 588 adet Bitcoin satın aldı. Satın alma işlemlerindeki trafiğin en yoğun olduğu yer ise Coinbase borsasının BTC priminin 3 bin dolara kadar ulaşmasından da anlaşılabileceği gibi, ABD’den geldi.

  Alım Yapanlar Arasında Kripto Koruma Fonları Da Var

  Bloomberg ile röportaj gerçekleştiren kripto koruma fonları da dip fiyattan BTC alımı yaptıklarını açıkladı. Bunlar arasında Londra merkezli MVPQ Capital, Bytree Asset Management ve Singapur merkezli Three Arrows Capital gibi şirketler yer alıyor. Three Arrows Capital kurucu ortağı Kyle Davies, söz konusu Bloomberg röportajında şu ifadelere yer verdi:

  “Borç alarak yatırım yapanlar sistemden silindi(…) Gördüğümüz bütün büyük likidasyonlar bir alım fırsatıdır. Bitcoin ve Ethereum tüm düşüşü bir haftada tersine çevirirse şaşırmam.”

  Geçtiğimiz hafta bir gizemli BTC balinasının 9 Mayıs’ta düşüşler başlamadan önce 58 bin dolardan 3 bin BTC sattığı ve 15, 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde de toplam 3 bin 521 adet BTC aldığı tespit edilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle