Kripto Para

Yerli borsalarda yaprak dökümü! Sistemkoin'de bakım uyarısı

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, yerli yatırımcıların tercihi olan Türkiye’deki kripto para borsalarında enteresan olaylar yaşanıyor. Son olarak Sistemkoin platformunun web sitesine erişilemediği iddia edildi…

  Geçtiğimiz günlerde Thodex kripto para borsası ile başlayan süreçte, yerli kripto para borsalarının internet sitelerine erişilemediği iddiaları ortaya atıldı. Yerli borsaları tercih eden kripto para yatırımcıları, hesaplarına erişim sağlayamadıkları ve para çekim taleplerine yanıt alamadıklarından şikayet etti. 

  Sosyal medyada büyük ses getiren şikayetler, kısa sürede ana akım medyada da karşılık buldu ve ülke gündemine oturdu. Thodex kripto para borsasından sonra Vebitcoin, Bitay, Goldexcoin gibi yerli borsalarda da erişim engeliyle karşılaşıldığı öne sürüldü. Her platformun yönetim ekibinden yaşanan sorunlarla ilgili açıklamalar gelmesine rağmen yerli yatırımcılarda para çekmeme paniği en üst seviyeye tırmandı. 

  Sistemkoin Web Sitesi Geçici Olarak Kapatıldı

  Yerli kripto para borsalarında yaşanan bu gelişmeler, yatırımcılarda da birtakım endişelere neden oldu. Daha önceden basında yer alan haberler, bazı kripto para borsa yöneticilerinin paralarla yurt dışına kaçtığı yönünde iddialarda bulundu. Ancak kripto para yatırımcılarının merakını giderecek kesin bir yanıt ne yetkililerden ne de borsa yöneticilerinden gelmedi. 

  Son olarak Sistemkoin platformu da kullanıcılarının erişimine kapatıldığı iddia edildi. Bazı Sistemkoin yatırımcıları bu gelişme hakkında sosyal medya platformları üzerinden şikayetlerini dile getirdi. Sistemkoin web sitesinde ise plansız ve zorunlu bir sunucu güncellemesi sebebiyle sitenin geçici olarak kapatıldığı vurgusu yapıldı. 

  Yerli Kripto Para Borsaları Yatırımcıları Endişelendiriyor

  Sistemkoin web sitesine girildiğinde platformun zorunluluktan dolayı bakıma alındığı uyarısı ile karşılaşan kullanıcılar para çekim taleplerini yerine getiremedi. Sitede yer alan uyarılarda, “En kısa sürede yeniden hizmetinizde olacağız. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.” ifadesi yer aldı. 

  Son dönemde Thodex kripto para borsası ile başlayıp Vebitcoin, Bitay, Goldexcoin ve Sistemkoin olarak devam eden süreç yerli kripto para yatırımcılarını endişelendirmeye başladı. Yatırımcılar sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarda bir an önce hesaplarına erişip paralarını çekmek istediklerini vurguladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle