Kripto Para

Yatırımcıların takip ettiği altcoin gelişmeleri

  Kripto para piyasasında yeni haftada da hareketli bir görünüm izleniyor. Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının bu hafta takip etmesi gereken önemli gelişmelere dikkat çekiliyor. İşte uzmanların bu hafta takip edilmesini tavsiye ettiği kripto para gelişmeleri…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında dalgalı bir grafik çiziliyor. Haftaya iyi başlangıç yapan BTC bir miktar geri çekilme yaşadı. Ancak altcoin piyasasında çok daha volatil bir görünüm var. Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatında hızlı yükseliş devam ediyor.

  ETH fiyatı tüm zamanların en yüksek fiyat seviyelerine ulaşmayı başarırken altcoin yatırımcıları da piyasayı yakından takip ediyor. Kripto para uzmanları ETH ve önde gelen altcoin fiyatlarında bu haftada da iyimser tablonun yaşandığına dikkat çekti. Ancak kripto para yatırımcılarının dikkatle izlemesi gereken gelişmelerin de altı çizildi. 

  Haftanın Önemli Kripto Para Gelişmeleri

  Son dönemde kripto para sektörüne hızlı bir giriş yapan PayPal, bu hafta bilançosunu açıklayacağını duyurdu. Kripto para basınında da geniş yankı bulan bu haber ile birlikte kripto para sektörüne önemli adımlar yapan dev ödeme şirketinin son durumu görülecek. PayPal’ın stabil kripto para çıkarmayı planladığı ve bunun için Ava Labs ile görüşmeler düzenlediği haberleri dikkatlerden kaçmadı.

  Altcoin piyasasının en popüler projelerinden olan Uniswap (UNI) fiyatını yakından etkileyen bir gelişme yaşanacak. Bu hafta Uniswap V3 yani üçüncü versiyonu başlatılacak. Kripto para dünyasının en popüler merkezi olmayan borsalarından Uniswap üzerinde yaşanan bu gelişme yatırımcılar tarafından yakından takip edilecek.

  DOGE Heyecanı Sürüyor

  Son dönemde altcoin projeleri arasında hızlı yükselişi ile adından sık sık söz ettirmeyi başaran Dogecoin (DOGE) için yeni gelişmeler yaşanacak. Tesla CEO’su Elon Musk’tan Dogecoin ile ilgili yaptığı son paylaşımında yakın bir tarihe dikkat çekti. Bu tarihte ünlü milyarderin televizyon programına konuk olarak DOGE hakkında çok çarpıcı açıklamalar yapması bekleniyor. Öte yandan Türkiye’de ve dünyada kripto para regülasyonları süreci hız kazanacak. TCMB Başkanı bu düzenlemelerin yakın zamanda açıklanacağını belirtmişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle