Kripto Para

Kava’nın 1 Nisan şakası yatırımcıları zarara uğrattı!

  Dünya genelinde şaka günü olarak kutlanan 1 Nisan gününde Kava Network ekibi de sosyal medyadan 1 Nisan şakası yapmak için bir paylaşımda bulundu. Tesla ile ortaklık kurduğunu duyuran Kava ekibi, her ne kadar bunun şaka olduğunu açıklasa da binlerce yatırımcı mağdur olduğunu iddia etti.

  Dünya genelinde şaka günü olarak kutlanan 1 Nisan’da, Kava Network ekibi de yatırımcılara bir şaka yapmak istedi. Ancak ekip şakanın ayarını tutturamayınca birçok yatırımcı mağdur oldu. Projenin Twitter hesabından yapılan paylaşımda Tesla ile ortaklık kurulduğu belirtildi. Ancak ekip daha sonra yoğun tepki ile karşılaşınca bu paylaşımını sildi. Bazı kullanıcılar, Kava ekibinin bu şakasından dolayı binlerce dolar zarara uğradığını öne sürerken, ekibin paylaşımı silmesi pek fayda etmedi ve tepkiler büyüdü.

  Kava’nın 1 Nisan Paylaşımı

  1 Nisan Cuma günü akşam saatlerinde Kava Network’ün resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Kava’nın Tesla ile işbirliği kurduğuna ilişkin bir duyuru yapıldı. Yapılan bu duyuruda şu ifadeler yer aldı:

  “Elon Musk’ın Kava’yı otomobil kullanırken getiri elde etmenize imkan sağlayacak ilk L1 ağı olarak doğruladığını açıklamaktan heyecan duyuyoruz! Yarından itibaren başlamak üzere tüm Tesla’lara geliyor!”

  Kava’dan Özür Açıklaması Gelmedi

  Kava tarafından yapılan bu paylaşımın bir süre sonra şaka olduğu belirtildi. Ancak KAVA Token’ın fiyatı bu süreçte 4,60 dolar seviyesinden %10 civarında yükselerek 5 dolar seviyesine çıktı, ardından %12’den fazla değer kaybederek yatırımcısına kaybettirdi. Kava ekibi 1 Nisan şakasında ayarı tutturamayınca birçok yatırımcı da zarara uğradı. Kava ekibi gelen tepkiler ve oluşan mağduriyetler üzerine paylaşımı sildi. Ancak ekipten mağduriyetlere ilişkin ya da şakayla ilgili olarak bir özür açıklaması da gelmedi.

  Kava Ekibine Tepkiler Arttı

  Sosyal medyada bir kullanıcı, Kava’nın paylaşımlarından dolayı 1.800 dolar kaybettiğini dile getirdi. Paylaşımın yapıldığı günün şaka günü olduğunu fark etmediğini belirten kullanıcı, 10 saat çalışarak kazandığı parayı saniyeler içinde kaybettiğini öne sürdü. Öte yandan bazı kullanıcılar Kava’nın 1 Nisan temalı paylaşımını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) şikayet etti. Bazı kullanıcılar ise Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya seslenerek Kava’yı listeden çıkarmasını talep etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle