Kripto Para

SBF yeni iş kurup FTX mağdurlarına ödeme yapacak

  İflas eden FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried yeni açıklamalarda bulundu. SBF, borsadan parasını çekemeyen kullanıcılara ödeme yapmak için yeni bir iş kurmayı planladığını söyledi…

  Kripto para dünyasının son dönemde en çok konuştuğu isimlerin başında FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried geliyor. Kripto para topluluğunda SBF olarak bilinen eski milyarder, FTX borsasının iflası ile birlikte büyük kayıp yaşadı. Dev borsanın çöküşü sadece kurucusunu değil milyonlarca kullanıcısını da mağdur etti. 

  İflas eden FTX borsasının patronu SBF, borsa kullanıcılarına paralarını geri ödeyebilmek için yeterli para kazanmak amacıyla yeni bir iş kuracağını belirtti. 30 yaşındaki kripto para girişimcisi, FTX’in fonları nasıl idare ettiğine dair federal soruşturmalarla karşılaştı. Bahamalar’da lüks gayrimenkul yatırımları olduğu bilinen SBF, dolandırıcılık iddialarına karşı çıktı ve “düşündüğüm kadar yetkin değildim” diyerek çöküşü tecrübesizliğine veriyor.

  FTX’i Batıran SBF Yeni İş Kuracak

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden SBF, geceleri olası bir tutuklama konusunda endişelendiğini ve rahat uyuyamadığını söyledi. Bir milyondan fazla kullanıcının FTX borsasındaki kripto cüzdanlarına erişimi engellenmiş durumda. Ünlü kripto para girişimcisi bu sorunu çözmek için yeterli miktarda para kazanabileceği bir iş kuracağından bahsetti.

  BBC’ye açıklamalar yapan SBF kullanıcılara fon ödemesi hakkında konuştu: “Dünyaya nasıl yardım edebileceğimizi düşüneceğim ve eğer kullanıcılar çok fazla geri ödeme alamadıysa, onlar için ne yapabileceğimi düşüneceğim. Ve en azından FTX kullanıcılarına karşı elimden geldiğince doğru olanı yapmak gibi bir görevim olduğunu düşünüyorum.” SBF yatırımcılara geri ödeme yapmak için her şeyini ortaya koyacağını ve bunun için iş kuracağını dile getirdi. 

  Dolandırıcılık İddialarını Yalanladı

  ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, dev kripto para borsası FTX’i çöküşe götüren süreci incelemeye devam ediyor. Komite, soruşturma kapsamında SBF’i ifade vermeye çağırdı. Bilerek dolandırıcılık yapmadığını iddia eden SBF tecrübesizlik yüzünden battığını itiraf etti: “Bilerek dolandırıcılık yapmadım, dolandırıcılık yaptığımı düşünmüyorum, bunların hiçbirinin olmasını istemedim. Kesinlikle düşündüğüm kadar yetkin değildim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle