Kripto Para

Binance köşeye sıkışıyor! Bir uyarı da İngiltere’den

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kısa süre önce Kanada’nın yasal regülatörü tarafından uyarı almıştı. Kanada’dan gelen uyarı ile endişelendiren Binance, bu kez da İngiltere’den bir uyarı aldı. İngiltere’nin yasal regülatörü FCA, uyarısını resmi internet sitesi üzerinden yayınladı.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Kanada’nın yasal finansal regülatörü tarafından uyarılmıştı. Bu uyarının ardından Binance, çeşitli bölgelerde hizmetlerinin bir kısmını ya da tamamını askıya almıştı. Binance bu hamlesinin ardından izinsiz ve lisanssız hizmet verdiğini de doğrulamıştı. Binance borsasının hizmetlerini belli bölgelerde askıya alması yeterince endişe uyandırmışken, bu kez borsaya bir uyarı da İngiltere’den geldi.

  Binance’in İngiltere’de Hizmet Sunma Yetkisi Yok

  İngiltere’nin yasal finansal regülatörü FCA, resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı açıklamada Binance borsasını uyardı. FCA söz konusu uyarı metnini, doğrudan Binance Group ve Binance Markets’e yönelik olarak yayınladı. Uyarı metninde Binance borsasının İngiltere sınırlarında düzenlenen etkinliklerin hiçbirini sunmaya yetkisinin olmadığı belirtildi. FCA, Binance borsasının İngiltere’de düzenlenen etkinlikler için izin alması gerektiğini ifade etti. Bu düzlemde FCA, Binance borsasını sert bir dille uyardı.

  FCA tarafından yayınlanan uyarı metninde, ayrıca Binance Group bünyesindeki hiçbir kurumun İngiltere’de lisansının olmadığı ifade edildi. FCA, Binance.com üzerinden borsanın İngiltere’de birçok hizmet verdiğini tespit ettiklerini belirtti ve borsaya yapılan uyarının yanı sıra tüketicileri de uyardı. Yayınlanan uyarı metninde FCA, Binance borsasının 30 Haziran tarihine kadar yapması gerekenleri de sıraladı.

  Binance İngiltere’de Ne Gibi Hizmetler Verebilecek?

  FCA’nın, Binance borsasının neler yapabileceğine ilişkin açıklamalarına bakıldığında Binance’in çok da fazla seçeneğinin olmadığı görülüyor. Buna göre borsa, İngiltere sınırları içinde yalnızca BTC/ETH gibi spot işlemleri tüketicilere sunabilecek. Bu işlemler dışında Binance, İngiltere’deki kullanıcılarına başka işlemler sunmayacak. Bunun yanı sıra FCA, Binance borsasından bir de talepte bulundu.

  FCA, Binance borsasından İngiliz vatandaşların kayıt bilgilerinin korunmasını ve saklanmasını talep etti. Ayrıca FCA, Binance borsasının söz konusu bu bilgileri “gerektiğinde” vermesi gerektiğini de vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle