Altcoinler için mükemmel senaryo gerçekleşiyor

  Kripto para piyasalarında sallantılı fiyat hareketlilikleri yaşanmaya devam ediyor. Piyasanın ünlü analistlerinden Scott Melker, piyasada oluşan durumun altcoinler için uygun ortam sağladığını dile getirdi. Scott’a göre altcoinler için “mükemmel senaryo” gerçekleşiyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayındaki büyük düşüşün ardından 30 bin dolar üzerinde tutunmayı başardı. Ancak 22 Haziran tarihinde Bitcoin 28 bin 800 dolar seviyesine kadar geriledi. Ardından toparlanmalar gösteren BTC, yeniden 36 bin doları test etmeye başlayınca, piyasada da genel itibariyle yukarı yönlü bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Piyasada oluşan bu fiyat hareketliliklerinden yola çıkan ünlü analist Scott Melker de altcoinler için uygun ortamın oluşmaya başladığını dile getirdi.

  Piyasada zincir üstü verileri takip ederek analizlerini dile getiren ünlü kripto analisti Scott Melker 29 Haziran Salı günü Twitter üzerinden yeni paylaşımlar ile analizlerini aktardı. Melker, altcoin piyasasını takip ederken Bitcoin’in değer hareketliliklerinin incelenmesi gerektiğini vurguladı. Melker, fiyatı artmaya başlayan ancak piyasa hakimiyeti de düşüşe geçen Bitcoin’in, altcoinler için pozitif bir gelişme olduğunu ifade etti.

  Melker’in İşaret Ettiği BTC – Altcoinler Bağı

  Önceki dönemlerde de Bitcoin benzer hareketlilikler sergilediğinde benzer yorumlar dile getiriliyordu. Melker de BTC fiyatında artış yaşandığı zamanda, piyasa hakimiyeti düştüğü için altcoinler için uygun zeminin oluştuğunu öne sürdü. Melker’in 29 Haziran tarihli yorumlarına paralel olarak piyasada da aynı gün içinde beklenen hareketlilikler yaşandı. BTC Salı günü yükseliş gösterirken, altcoinlerin ise genel tabloda daha baskın yükselişler elde ettikleri görüldü.

  Piyasada yatırımcılar, yeni bir “altcoin sezonunun” başlaması için beklenti içine girmeye başlamışken, Scott Melker de yorumlarını dile getirdi. Melker Twitter’dan yaptığı söz konusu açıklamasında “Bitcoin fiyatı artıyor ama Bitcoin hakimiyeti düşüyor. Altcoinler için mükemmel senaryo…” sözlerini dile getirdi.

  “Piyasanın Bizi ‘Aptal Gibi’ Hissettireceğini Biliyoruz”

  Melker daha önceki incelemesinde de BTC ile altcoinler arasındaki bağlantıya dikkat çekmişti. Ünlü analist BTC/USD paritesindeki değişimlerin, altcoin piyasasını direkt etkilediğini ifade etmişti. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Melker’in ifadeleri şöyle:

  “Bitcoin düşerse Altcoin/USDT paritelerinin yükselmesi zorlaşır. Bu sadece bir gözlem. Çünkü hepimiz piyasanın bizi ‘aptal gibi’ hissettirmek için elinden geleni yapacağını biliyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle