Kripto Para

ADA coin kurucusundan önemli açıklamalar

  Son dönemde kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson önemli açıklamalarda bulundu. Ağa gelen eleştirileri yanıtlayan Hoskinson umutlu ifadeler kullandı…

  Sosyal medyada kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden biri olan Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson paylaşımları ile dikkat çekiyor. Cardano ağını hedef alan eleştirilere Twitter üzerinden cevap veren Hoskinson, ekosistemin haritasını paylaştı. Bu haritada ağa destek veren tüm kuruluşlar, geliştiriciler, işletmeler ve borsalar yer alıyor.

  Cardano ekosisteminin ne kadar büyük çaplı ve kurumsal destek gördüğünü gözler önüne seren Hoskinson’un bu paylaşımı dikkat çekti. Kripto para topluluğunun gündemine aldığı bu paylaşımda dünya çapında pek çok firmanın da Cardano ağına katkıları öğrenilmiş oldu. Haritada en çok dikkatleri çeken uygulama, e-ticaret platformu Bondly olarak öne çıktı.

  Cardano Destekleyen Ülkeler

  Kripto para piyasasında giderek gelişen ve piyasa değerini büyüten Cardano, son dönemdeki yükseliş ivmeleriyle de adından sık sık söz ettirdi. Ethereum katili olarak bilinen Cardano kurucusu Hoskinson, ağ üzerinde destekte bulunanları açıkladığı ekosistem haritasını paylaştı. Ghost chain olarak tanımlanan ve ağ üzerinde çalışan herhangi bir kayda değer uygulama olmaması eleştirileri, yine gündeme getirildi.

  Hoskinson, bu eleştirilere yanıt verirken Cardano (ADA) ağının destekçilerini gösteren bir ekosistem haritası paylaştı. Bu haritada Cardano’nun Gürcistan, Moğolistan ve Etiyopya gibi ülkeler ile ortak olduğu görüldü. Afrika’daki yeni anlaşmalar ve yatırımlar ile gündeme gelen Cardano kurucusu, bu anlaşmaların neticesinde milyonlarca kullanıcı beklediklerini söylemişti. Cardano ağındaki gelişmeler giderek artarken yatırımcılar da ADA fiyatının yükselmesini umutla bekliyor.

  Ekosistemdeki Varlık Sayısı Artıyor

  Wyoming Üniversitesine 500 bin dolar değerinde ADA bağışı yapan Hoskinson’a gelen eleştiriler, bağışın sadece listeye ortak ekleme amacında olduğuna yönelikti. Charles Hoskinson bu iddialara da sosyal medya hesabı üzerinden yanıt vererek şu ifadeleri kullandı: “Bir araştırma laboratuvarı kuruyoruz ve insanlar orada makale yazıyor, protokol geliştirme yapıyor. Belki de yorum yapmadan önce makaleyi gerçekten okumalısın.” Öte yandan Cardano Mary Hard Forku sonrasında blockchain ağında binden fazla varlık yaratıldığı açıklandı

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle