Kripto Para

Chiliz’den taraftarlara müjde! Alışveriş yaparken kazandıracak

  Kripto para dünyasının yakından tanıdığı blockchain şirketi Chiliz, spor dünyasının tanınmış markalarından Rakuten ile ortaklık anlaşması imzaladı. Taraftarlar yeni anlaşmanın sunduklarına göre çok özel avantajlar yakaladı…

  Barcelona futbol kulübünün forma sponsoru olarak da bilinen Rakuten, son dönemde popüler blockchain şirketi Chiliz ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu ortaklık kapsamında FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, Atlético de Madrid, AS Roma, Galatasaray ve AC Milan taraftar tokenları desteklendi. Kripto para kullanıcıları ve yatırımcıları bu anlaşmadan dolayı duydukları sevinci sosyal medyada da paylaşmaya başladı.

  Dünyanın önde gelen spor kulüplerinin taraftar tokenları, bu anlaşma sayesinde daha geniş kitlelere ulaşılabilir oldu. Anlaşmada yer alan maddelere göre, Rakuten müşterileri kendi puanlarını Chiliz tarafından geliştirilen taraftar tokenlarına dönüştürebilecek. Müşterilerin Rakuten bünyesinde alış veriş yaptıkça puan toplamaları da büyük avantaj yarattı.

  Alış Veriş Puanları Token Olacak

  Rakuten’den alışveriş yapan müşteriler, bu alışverişlerinden kazandıkları puanları hediye kartı, elektronik kitap veya film bileti almak için kullanabiliyor. Anlaşma kapsamında bu puanlar ile dünyanın önde gelen spor kulüplerinin taraftar tokenları da satın alınabilecek. Öte yandan Rakuten şirketinin yakında Chiliz ekosisteminde yer alan daha farklı tokenları da desteklemeye başlayacağı öğrenildi. 

  Kripto para basınında geniş yankı uyandıran bu ortaklık kapsamında Chiliz’in blockchain ağı üzerinde node işletme süreci de Rakuten tarafından başlatılacak. Chiliz ve Rakuten bu anlaşma sonucunda süreç boyunca kapsamlı bir ekip çalışması gerçekleştirecek. Kripto para yatırımcıları da bu ortaklıktan duydukları mutluluğu sosyal medya üzerinde paylaşmaya başladı.

  Chiliz Tokenların Fiyatı Yükselebilir

  Kripto para uzmanları da bu anlaşmayı sektörün gelişmesi ve büyümesi adına olumlu buldu. Chiliz tarafından piyasaya sürülen taraftar tokenları toplamda 400 milyon dolardan fazla değeri ile dikkat çekiyor. Chiliz ağının yerel kripto para birimi CHZ fiyatı da bu ortaklık anlaşmasının ardından yükseliş ivmesi kazandı. Popüler kripto para analistleri CHZ ve taraftar tokenlarının fiyatında yükseliş beklentisi içinde olduklarını belirtti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle