Ünlü CEO’dan BTC’de ralli uyarısı: Short’larda kıyım var!

  Kripto para piyasalarının önemli veri sağlayıcısından Bitcoin’de short tasfiyesi uyarısı! CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju yaşanan son BTC yükselişini değerlendirirken short pozisyonlara dikkat çekerek, boğanın gidebileceği nokta olduğuna işaret etti.

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) faiz verisi ile geri çekilen kripto para piyasaları Bitcoin (BTC) önderliğinde ayağa kalktı! Lider kripto para birimi Blackrock etkisi ile yükselişe geçerken, altcoin piyasaları da amiral dijital para biriminin peşine takıldı. Yaşanan süreci değerlendiren CryptoQuant CEO’su ise short pozisyonları bekleyen “tasfiye” tehlikesinden bahsederek boğanın devam edeceğini öne sürdü!

  “Bitcoin’de Beklenen Short Tasfiyesi Gerçekleşmedi”

  Lider kripto para biriminin düşüşüne açılan pozisyonları değerlendiren CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yaşanan yükselişin short tasfiyesi ile gerçekleşmediğinin altını çizdi. Herhangi bir yatırım aracı için short pozisyonlara rağmen yaşanan yükseliş olumlu kabul edilir ve bu pozisyonların likide olana kadar yükselişin devam edeceği öngörülür.

  “Bitcoin’de beklenen short tasfiyesi halen gerçekleşmedi” diyen Ki Young Ju, “Son yaşanan yükselişler ve hacim artışı, short pozisyon likidasyonunun yanı sıra saf BTC satın alımları ile yaşandı” ifadeleri ile yükselişin nedenini açıkladı. Ünlü CEO yükselen BTC’nin ardında yatan nedeni saf Bitcoin satın alımları olarak değerlendirdi.

  “Boğalar İçin Daha Fazla Yükseliş Alanı Var”

  Saf Bitcoin satın alımının fiyatları yukarı tırmandırdığını söyleyen ünlü CEO, henüz likidasyon yaşamayan short pozisyonların fiyatları daha yukarı taşımaya yardımcı olacağına inanıyor! “Bu boğalar için daha fazla yükseliş alanının olduğunu gösteriyor” diyen Young Ju’ya göre lider kripto para birimi, short pozisyonları eze eze yükselişini sürdürecek!

  Blackrock ETF Adımı Fiyatlara Yaradı!

  10 trilyon dolarlık varlığı yöneten dünyanın en büyük yatırım şirketi Blackrock, yaptığı spot Bitcoin ETF başvurusu ile piyasaların yükselişini tetikledi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin ETF başvurusunu yaptığını açıklayan Blackrock ile birlikte BTC fiyatı sert yükseldi. Yükseliş güçlü seyrederken lider kripto para birimi şu anda %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor ve altcoin piyasası da en büyük kripto para birimini takip ediyor görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle