Kripto Para

Ünlü kripto para borsası Kanada’dan ayrıldı!

  ABD ile birlikte düzenleyici anlamında kripto para borsalarını zorlayan Kanada’dan bir kripto borsası çekildi! Yapılan son açıklamada ülkedeki düzenleyici gelişmeleri sebep gösteren Bybit, Kanada pazarından çıkacağını açıkladı.

  Kanada’da son zamanda yaşanan düzenleyici gelişmeleri bir kripto para borsasına havlu attırdı! Ülkedeki düzenleyici değişimlerini sebep gösteren kripto para borsası Bybit, Kanada’dan ayrılacağını açıkladı.

  “Zor Ama Gerekli Bir Karar Aldık”

  Ülkeden çekilen borsalar kervanına katılan Bybit kararını yayımladığı bir blog yazısı ile duyurdu. Borsa blog yazısında Kanada ile uyumlu çalışma isteğine değinerek, “Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz tüm işlerde önceliğimiz, Kanada’daki tüm kural ve düzenlemelere uygun hareket etmek oldu” dedi. Çekilme kararı almalarının ardındaki nedeni son düzenleyici gelişmeleri olarak değerlendiren Bybit konu ile ilgili, “En son alınan düzenleyici gelişmeler doğrultusunda Bybit ürünlerinin ve hizmetlerinin ülke içindeki kullanılabilirliğini duraklatmak gibi zor ama gerekli bir karar aldık” ifadelerini kullandı.

  Bugünden İtibaren Yeni Hesap Açılmayacak!

  Kanada’dan ayrılma kararını “Zor ama gerekli” olarak açıklayan Bybit, mevcut müşterilerinin yeni mevduatlar oluşturabilmeleri ve yeni sözleşme onaylayabilmeleri için son tarihlerinin 31 Temmuz olduğu konusunda hatırlatma yaptı. Müşteriler, şirketin faaliyetlerini durdurması ile birlikte para çekebilecekler.

  Bybit Kanada’da yeni bir hesap açılışına onay vermeyecek ve mevcut müşterilerinin fonlarını güvenle teslim almalarını sağlayacak. Bybit, henüz kısa bir süre önce ana merkezini Dubai’de açmıştı. Böylece Kanada gibi zorlu bir ortamda operasyonlarını durdurarak tıpkı Binance ve diğer borsalar gibi daha dost yanlısı ülkelere yelken açtı. Coinbase ise Kanada’da kalmaya devam edeceğini söylerken, ülkedeki operasyonlarını ikiye katlayarak oluşan boşluğu doldurmaya çalışacağa benziyor.

  Binance Yeni Bir Devrim Peşinde!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ise kurumsal yatırımcılar için özel bir ürün için hazırlıklar yapıyor. FTX’in çöküşü ile birlikte merkezi kripto borsalara olan güvenlerini kaybeden kurumsal yatırımcıları hedefleyen Binance, bu müşterilerine banka teminatı ile kripto ticareti yapabilme opsiyonunu değerlendiriyor. Böylece kripto ticaretine banka güvencesi getirecek olan Binance ile birlikte kurumsal yatırımcılara 3’lü mutabakat yolu ile fonların güvenliği sağlanacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle