Kripto Para

Visa yöneticisinden şaşırtan kripto para açıklaması

  Finans dünyasının önde gelen ödeme devi Visa’nın üst düzey yöneticisi, kripto para destekçilerini korkutan açıklamalara imza attı. Visa CFO’su, kripto paraların düşüşe geçmiş olabileceğini söyledi…

  2021 yılında Visa gibi kurumsal şirketlerin de katkı sağlamasıyla birlikte kripto para piyasası daha önce eşi benzeri görülmemiş bir büyüme kaydetti. Fakat bu duruma rağmen şirketin üst düzey yöneticileri, kripto para büyümesinin şimdiden azaldığını söylüyor. Visa’nın 2021 yılı mali üçüncü çeyrek sonuçları, dikkat çekici rakamları ortaya koydu

  Visa kripto para kartlarının 2021 yılının ilk yarısı için toplamda 1 milyar dolardan fazla harcama yaptığı açıklandı. Özellikle kripto para borsalarına yatırım yapan kullanıcıların denizaşırı hacim üzerinde büyük etki yarattığı belirtildi. Visa CFO’su bu etkileri yorumladı. 

  Kripto Çılgınlığında Soğuma Evresi

  Son dönem mali tabloyu yorumlayan Visa şirketinin üst düzey yöneticisi şunları aktardı: “Uluslararası işlem gelirlerimizi yönlendiren Avrupa içindeki işlemler hariç sınır ötesi hacmin Haziran ayında sona eren üç ayda dolar bazında sabit yüzde 53 arttı. Sabit dolar bazında toplam sınır ötesi hacim, çeyrekte yüzde 47 artış gösterdi.”

  Visa Baş Finans Sorumlusu Vasant Prabhu, bu tabloya rağmen bu sene rekor kıran kripto para piyasasına olan ilginin soğumaya başladığını belirtti. Visa CFO’su, yüksek sınır ötesi harcamaların arkasındaki kripto odaklı ivmenin çoğunun aslında çeyreğin ilk iki ayıyla sınırlı olduğuna dikkat çekti. 

  Kripto Paralara Olan İlgi Azaldı Mı?

  Vasant Prabhu, kripto para sektörüne duyulan ilginin yavaş yavaş azalmaya başladığını düşünüyor. Nisan ve Mayıs aylarında kripto alımlarındaki artışı vurgulayan Visa yöneticisi, özellikle haziran ayına gelinmesiyle birlikte bu verilerde gerileme olduğunu hatırlattı. Dünyanın önde gelen ödeme şirketi Visa, 2021 yılının üçüncü çeyreği için yüzde 27 oranında gelir artışı yaşadı. Bu konuda bilgilendirme yapan Vasant Prabhu, söz konusu dönem için 6.1 milyar dolar net gelir bildirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle