Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 6 Ağustos 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatını etkileyen olumlu gelişmeler ile birlikte yükseliş sinyalleri yine dikkat çekiyor. Kripto para piyasasının geneline yeşil renk hakim olurken yatırımcıların yüzünü güldüren yükselişler yaşanıyor.

  6 Ağustos Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Popüler kripto analiz şirketlerinden Messari, ABD merkezli Point72 Ventures liderliğindeki A Serisi finansman turunda 21 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Kripto analiz firması bu yatırımla, araştırma ve mühendislik ekiplerini genişletecek. Ayrıca Pro ve Enterprise ürün paketlerinin uluslararası erişimini güçlendirecek.

  Ethereum Londra hard fork güncellemesi, 5 Ağustos tarihinde 12.965.000 blokta artık resmi olarak başlatıldı. ETH Londra güncellemesi ağın yüksek işlem ücretlerini düzelten ve merakla beklenen EIP-1559 yükseltmesini içeriyor. Bu yükseltme, madencilerin tepkisiyle karşılaşıyor. 

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın Hong Kong’daki yeni kullanıcılar için kripto türevleri ticareti için yeni hesaplar açmayı derhal durduracağını açıkladı. Bu karar, regülasyon kurumlarına uyum politikası kapsamında alındı. 

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, çeşitli kripto para protokolleriyle kullanıcıları entegre eden popüler kripto girişimi Zabo’yu satın aldığını duyurdu. Firma, kullanıcıların teknolojiyi kullanarak çeşitli finansal hizmetlere erişmesini sağlıyor. 

  Kripto sektöründe on-chain analist olan Will Clemente, son paylaşımında kripto para kullanıcı sayısının arttığını gözler önüne serdi. Analistin paylaştığı grafikte, son zamanlarda günlük yeni Bitcoin kullanıcı sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldığı görüldü. 

  Yerli kripto para sektöründe ise uzun zamandır beklenen Fenerbahçe Token hakkında ilk resmi açıklama geldi. Fenerbahçe kulübünden yapılan açıklamada 15 TL ve 30 TL fiyatlarla satışa sunulacak FB Token için yerli kripto para borası Paribu ile anlaşıldığı belirtildi

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatı yüzde 4.39 oranında artışla 40.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinlerde ise dünkü yükselişten sonra ETH fiyatında yüzde 1 oranında düzeltme yaşanıyor. Popüler altcoin projeleri arasında son 24 saatte yatırımcısına en çok kazandıran altcoinler Uniswap (UNI) ve Polkadot (DOT) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle