Kripto Para

Ripple avukatı SEC’nin şiddet suçlamalarına cevap geldi!

  Aralık 2020 döneminde başlayan ve hala devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava ile bağlantılı önemli gelişmeler yaşanıyor. SEC, Movants avukatı John Deaton’ın SEC’ye saldırdığını öne sürmüştü. Deaton suçlamaları reddetti.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) devam etmekte olan Ripple davasında bir muhtıra hazırladı. SEC söz konusu muhtırada XRP sahiplerinin davaya dahil olmasına karşı çıktı. SEC, davaya dahil olmak isteyen XRP sahiplerinin “çok taraflı” olduklarını belirtti. Ayrıca SEC, XRP sahiplerinin çıkarlarının, sanıkların çıkarları ile örtüştüğü için, davaya olası müdahil olacak olan XRP sahiplerinin “mahkeme dostu” olarak görünmeyeceklerini belirtti.

  SEC Açıklamaları

  Movants avukatı John Deoton da SEC’ye saldırmakla suçlandı. Suçlamada “Movants’ın avukatı SEC’ye ve personeline alenen saldırırken küfür kullanıyor ve fiziksel şiddete atıfta bulunuyor.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca SEC, cevabında Avukat Deaton’ın fiziksel şiddete başvurduğu durumlardan da söz etti. SEC’nin konuya ilişkin sunduğu cevap şöyle:

  “Deaton 12 Mart 2021 tarihinde şöyle bir tweet attı: ‘Burada bir zorba ile başa çıkmanın sadece bir yolu var. YÜZÜNE YUMRUK ATARAK (küfür). Bu nedenden dolayı saat 3’te ayaktayım. Yakında görüşmek üzere, SEC.’”

  SEC Davanın “Uygunsuz Şekilde” Genişletilmeye Çalışıldığını Düşünüyor

  Avukat John Deaton, ayrıca 3 Mart tarihinde SEC eski başkanı Jay Clayton’ın “sahte çapraz sorgulama” olarak nitelediği ve sözde uyuşturucu kullanımı da dahil olmak üzere, birçok kışkırtıcı ifadenin yer aldığı bir video paylaştı. SEC, Ripple davasında konuların “uygunsuz şekilde” genişletilmeye çalışıldığını belirtti. Bunun yanında XRP sahipleri Deaoton’ı “akılsız komplo teorisyeni savaşçısı” olarak tanımlıyor ve “haberciye saldırdığını” iddia ediyor.

  Avukat Deoton’ın Açıklamaları

  Avukat Deoton ise şiddeti kışkırtma suçlamalarını reddederken, söz konusu yorumlarının “hicivli” ve “mizahi” göndermeler olduğunu belirtti. Konuya ilişkin olarak Deoton’ın açıklamaları şöyle:

  “SEC’nin yukarıdaki senaryoyu kullanması ve Avukat Deaton’ın şiddeti ya da uyuşturucu kullanımını teşvik ettiğini ima etmesi, acınası ve üzücü bir durumdur. Bu durum, Avukat Deaton’ı kötü duruma düşürmek için açık bir girişimdir.”

  XRP sahipleri tüm bunların yanı sıra davada elle tutulur bir ilgiye sahip olduklarını ancak Ripple tarafından yeterince temsil edilmediklerini yineliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle