CZ isyan etti! Ucuzken almıyorlar, yine zirveden alacaklar

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter üzerinden çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Zhao paylaşımında Bitcoin (BTC) için “Şimdi almıyorlar, yine zirveden alacaklar” dedi.

  Son dönemlerde Bitcoin (BTC) yatay seyirdeyken, Mayıs ortasında gelen sert düzeltmeler ile 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu gerileme sonrası her ne kadar toparlanma hareketleri görülse de Bitcoin için fiyat hala iç açıcı görünmüyor. Özellikle Bitcoin’in rekor seviyesinin Nisan ayında 64 bin 895 dolar olduğu göz önünde bulundurulduğunda, %50’den fazla değer kaybettiği görülüyor. Bu durum yatırımcıların altcoinlerde sıkışıp kalmasına neden olduğu izlenimini ortaya çıkarıyor.

  Finans Piyasalarında Nasıl Davranılır?

  Herhangi bir finans varlığı için tüm piyasalarda bilinen bir kural vardır. Bir varlığa uzun vadede yükseliş beklentisi ve inancı ile yatırım yapanlar, o varlıkta fiyat düştüğünde alım yapar. Fiyatta yükseliş yaşandığında da vadesine göre varlık satılır. Ancak kripto para piyasalarının çok dinamik bir yapıda olmasıyla karışık işlemlerin yapıldığı görülüyor. Zira piyasada yatırımcıların bunun tersi şekilde işlem yaptıkları görülüyor. Bitcoin 5-6 bin dolar seviyelerindeyken umursamayan kişilerin, BTC fiyatı 60 bin dolar seviyelerine yükseldiğinde piyasaya dahil olması buna bir örnek.

  Analistler, yatırımcılara piyasayı doğru okumayı ve en azından temel seviyede teknik analiz yapabilmeyi öğrenmeleri gerektiğini ifade ediyor. Özellikle uzun vadede yükseliş bekleyen yatırımcıların, stratejilerini iyi belirlemeleri gerekiyor. Analistler, BTC boğa döngülerinin doğru zamanda yakalanması ile boğa bitiminin sonunda yatırımcıların karlı çıkacağını ifade ediyor.

  Zhao Ayıda Sessiz Kalanların Boğada Alım Yapmasına Dikkat Çekti

  Şimdilerde kripto para piyasalarında, geçtiğimiz günlerde yaşanan sert düşüşlerin paniğinin devam ettiği görülüyor. Bu paniğin oluşturduğu düşünceler arasında, ayı piyasasının geleceği fikri de yer alıyor. Ayı piyasası içeride kalanlar için kayıp anlamına gelirken, uzun vadeli yatırımcılar için “alım fırsatı” oluşturuyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao da tam olarak buradan yola çıkarak Twitter’da bir paylaşımda bulundu. Zhao paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Yine birçoğu mutlu bir şekilde zirve fiyattan alacak. Ama şimdi satın almayacaklar, bu durum beni kahrediyor. Finansal tavsiye değildir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle