Kripto Para

Visa 5 yeni isimle kripto ekibini güçlendirdi!

  Kripto para sektörüne girerek piyasada büyük bir gelişmeye imza atmış olan dev ödeme platformu Visa, kripto sektöründe etkinliğini artırmak istiyor. Kripto ekibini genişletmek isteyen Visa, kripto kadrosuna 5 kişiyi daha dahil etti.

  2020 yılı sonlarına doğru kripto para piyasasında çok önemli gelişmeler yaşandı. Kurumsalların piyasaya girmesi ve yatırımlarını sıklaştırmasının yanı sıra, dev ödeme platformlarının kripto paralar ile birlikte çalışmaya başlaması, büyük boğa koşusunu hazırlayan etkenlerden biri oldu. Bu alanda PayPal, Mastercard ve Visa gibi dünya devleri sektöre girerek büyük bir işe imza atmış oldular. Kripto paralar ile çalışmalarını sürdüren Visa, kripto ekibini genişletmek için harekete geçti. Visa, kripto kadrosuna 5 kişi daha dahil etti.

  Catherine Carle ve Chike Ukegbu Artık Visa’nın Kripto Kadrosunda

  Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield konuya ilişkin olarak Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Shiffield ayrıca bu açıklamada detaylara da yer verdi. Visa Haziran ayı içinde 2 kişiyi kripto ekibine dahil etti. Bu isimlerden biri olan Catherine Carle, kripto paraların sosyal etkilerini incelerken aynı zamanda topluluk ortaklıkları ile ilgilenecek.

  Carle ile birlikte ekibe dahil olan bir diğer kişi de New York merkezli teknoloji katalizörü Startup52’nin kurucusu olan Chike Ukegbu oldu. Ukegbu ise Visa’nın kripto para ekibinde “kripto para strateji başkanı” olarak görev yapacak. Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Cuy Shiffield şu ifadelere yer verdi:

  Böyle muhteşem bir ekiple çalıştığım için ve ayrıca Bitcoin, stablecoin, NFT ve DeFi konusunda Visa’nın gücünden yararlanma fırsatına sahip olduğum için son derece mutluyum.”

  Kripto Ekibinde Kimler Ne Görev Alacak?

  Visa, kripto ekibine dışarıdan 2 yeni ismi dahil ederken, ayrıca kurum içinde de 3 kişiyi kripto ekibine kaydırdı. Artık Visa GMT lideri (ürün ticarileştirme ve pazara açılma lideri) eski direktör Anuj Bathla oldu. Ekibe katılan bir diğer kişi ise eski ürün müdürü Daniel Mottice oldu. Mottice de stablecoinler ile sınır ötesi ödemeler alanında görev alacak.

  Son olarak kripto ekibine katılan kişi ise Alex Chiang oldu. Chiang da online tivarette NFT ürünlerin benimsenme ve yaygınlaşmasını artırmak için ve DeFi protokollerinin kullanılması konusunda yardımcı olmak için ekipte görev alacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle