Bankalar XRP ticaretine başlıyor mu? Ripple yetkilisinden bomba iddia

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı önemli bir zafer kazanan Ripple’da (XRP) coşku sürüyor. Finans dünyasında dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başaran şirket şimdi geleneksel bankacılık sektörüyle anılmaya başlandı. Ripple baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty, gündemdeki XRP ticareti konusuna değindi.

  ABD basınına iddialı açıklamalar yapan Alderoty, şirketin gelecekteki faaliyetlerini ve bankaların XRP kullanımını değerlendirdi. 2020 Aralık’ta başlayan SEC davası yaklaşık 2.5 sene sürdükten sonra Ripple lehine sonuçlandı. Şirket yöneticileri bu davadan aldıkları cesaretle çok iddialı açıklamalar yapmaya başladı. Son olarak CNBC’ye konuşan Stuart Alderoty ABD’li bankaların XRP kullanmaya başlayabileceklerini söyledi.

  SEC davasından zaferle çıkan Ripple’ın ihraç ettiği XRP tokeni kripto para sektöründe gündemin en önemli maddesi oldu. Pek çok kripto para borsası yeniden XRP listelemeye başladıklarını duyururken bu süreçte önemli açıklamalar geldi. Alderoty, bu karar sonrası finans alanındaki kurumsal müşterilerin şirketle konuşmaya başlayacaklarını belirtti.

  On-Demand Liquidity (ODL) Fark Yaratacak

  Finans dünyasının büyük kurumlarının gerçek dünya problemlerini çözüme kavuşturan şirketler ile işbirliği yaptığını hatırlatan Alderoty şunları söyledi: “Biz gerçek problemleri çözüyoruz. Bir değeri sınır ötesindeki yerlere, garip ve yüksek işlem ücretleri olmadan taşıyoruz. Bu çeyrek umuyorum ki, müşterilerle önemli diyaloglar geliştireceğiz. On-Demand Liquidity (ODL) ürünümüzü göstereceğiz. Bankalar ve diğer finansal kurumlar da ürünü kullanmak isteyebilirler.”

  Mahkeme Kararı Henüz Kesin Değil

  ABD basınına manşet olan bu açıklamaların ardından XRP fiyatındaki dalgalanma hız kazandı. Öte yandan mahkemenin verdiği SEC kararının kesinliği hakkındaki iddialara değinen Ripple baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty şunları söyledi: “Hakim Torres ile kurumsal firma satışları konusunda da aslında aynı fikirde değiliz. Karara bakacağız ve dersimizi çalışacağız. Hakimin belirttiği 4 nokta var. Kurumsal satışlarda bunlar var mı, göreceğiz.”

  Mevcut mahkeme kararının hala tam bir zafer olmadığının altını çizen Alderoty, “Ancak bizim müşterilerimizin çoğu ABD dışında olduğu için, olumsuz bir durum yaşayacağımızı sanmıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle