Kripto Para

Popüler yatırımcıdan şok açıklama: DOGE kumardır!

  Kanadalı ünlü işadamı ve televizyon insanı Kevin O'Leary, bazı kripto para yatırımcılarının tepkisini çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü yatırımcı, “Gece rahat uyumak istiyorsanız fiat para alın” diyerek DOGE için kumar benzetmesini yaptı…

  Kripto para topluluğunun tanıdığı isimlerden biri olan Kanadalı ünlü işadamı ve televizyon insanı Kevin O'Leary, son açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Bugüne kadar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımları ile tanınan ünlü yatırımcı, bazı kripto para yatırımcılarını kızdıracak açıklamalara imza attı.

  ABD’de bir programa konuk olan O'Leary, bu sefer hedefine Dogecoin (DOGE) kripto para birimini aldı. Son dönemde Tesla CEO’su Elon Musk’tan aldığı destekle adından söz ettiren ve bir ara 30 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Dogecoin için kumar benzetmesi yaptı. 

  “Dogecoin’in Bir Değeri Yok”

  Dogecoin yatırımcılarını kızdıran ifadeler kullanan popüler kripto para yatırımcısı Kevin O'Leary şu açıklamalarda bulundu: “Dogecoin’e para yatırmaya yatırım bile denemez. Las Vegas’a gidip kumar oynamakla, paranızı rulete koymakla Dogecoin almak arasında bir fark yok.”

  Kripto para yatırımcıları arasında bu şekilde yatırım yapanların olduğunu dile getiren ünlü işadamı sözlerine şu şekilde devam etti: “Ben bunu yapmam ama yapanlar tabii ki olacaktır. Bence portföyün yüzde 5’iyle yapılabilir. Daha fazlası olmaz. Ben yüzde 5 ile de yapmam. Bunu yapanları da anlamam mümkün değil. Dogecoin’in bir değeri yok. Belki de bunu sadece eğlence olarak görmelisiniz.”

  Yatırımcılara Önemli Tavsiyeler

  Ünlü işadamı, kripto para piyasasının belirli alanlarında değer gördüklerini ve bu alanlara yatırım yaptıklarını kaydederken şu tavsiyelerde bulundu: “Şirketlerimizin kripto paraya yaptıkları yatırımı, portföyün yüzde 10’una yükselttik. Bitcoin ve Ethereum’un yanında USDC de aldık. Bu anlamda derin bir araştırma içindeyiz. Yatırıma bir spekülasyon olarak bakmanız gerekir. Bir hisseye yatırım yaparken, şirketin yönetimine olan güveninizle o yatırımı yapıyorsunuz.” 

  “Dogecoin’de bu yok. Herkesi uyarıyorum. Tüm yatırımlar spekülasyondur. Eğer yüzde 100 korunmak istiyorsanız fiat para alın. Enflasyona maruz kalırsınız ve para kaybedebilirsiniz ama en azından gece rahat uyursunuz. Kripto paralar da dahil olmak üzere tüm yatırımlar spekülasyondur. Bu işe böyle bakmanız gerekir.”

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle