Verge (XVG) Token Nedir? XVG Coin Nasıl Alınır?

  Son dönemde altcoin piyasasında en çok ilgi gören kripto para birimlerinden olan Verge (XVG) Token yatırımcıların dikkatini çekiyor. Verge (XVG) Token nedir, XVG Coin nasıl alınır gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Verge (XVG) Token Nedir?

  Verge, orijinal Bitcoin blok zincirini geliştiren bir blok zinciri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ağı daha hızlı, daha verimli ve merkezi olmayan bir ödeme ağı olarak kullanır. Gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan Verge’nin yerel tokeni XVG Token’dir. Kripto para piyasasına ilk olarak 2014 yılının Ekim ayında Peercoin (PPC) çatalı DogeCoinDark olarak sürülmüştür. 

  Verge projesi, 2016 yılının Şubat ayında, kitlesel pazarda daha kolay benimsenmesi için yeniden markalaşmak amacıyla harekete geçen bir kripto para projesidir. Kendisini doğrudan bağlantısı olmayan Dogecoin'den (DOGE) ayırmak için Verge olarak yeniden adlandırılan proje, altcoin piyasasında büyük ilgi görmeye başladı. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan Verge, pek çok ek özellik içermektedir. BTC blok zincirini geliştiren, verimli ve merkezi olmayan bir ödeme ağı sunmayı amaçlar. Verge ağı üzerinde Verge Pay adı verilen anonimlik sayesinde Tor’u cüzdanına entegre etme avantajı sunar. Bununla birlikte projenin bir diğer amacı da gizli adreslere işlem gönderme seçeneği sunmadır. Bu tür ek özellikler hakkında detaylı bilgilere ve Verge Whitepaper’ına ulaşmak için https://vergecurrency.com adresine göz atabilirsiniz. 

  Verge (XVG) Token Yorum

  Kripto para piyasasında gizlilik temelli kripto para birimlerinden biri olarak gösterilen Verge, kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine sahip oldu. Analistler bu sebeple Verge popülerliğinin özellikle altcoin piyasasında giderek artacağını düşünüyor. 

  VergePay cüzdanına gidip gelen tüm trafiği Tor ağı üzerinden otomatik olarak yönlendiren ve trafiği anonim hal getiren bu ağ, son derece büyük potansiyeller taşıyor. Öte yandan Verge kripto para biriminin toplam maksimum arzı 16,5 milyar XVG ile sınırlandırılması sebebiyle XVG fiyatının giderek artacağı düşünülüyor.

  Verge (XVG) Token Geleceği 

  Deneyimli analistler ve kripto para uzmanlarına göre Verge arz sınırı, her bir token değerinin düşük kalmasını sağlamanın bir yolu olarak kasıtlı olarak yüksektir. Ayrıca kullanıcıların Verge Pay üzerinden kesirli ödemelerinden kaçınmasına da olanak sağladığı için kullanıcı dostu çözümler sunar. 

  İş Kanıtı fikir algoritması ile güvence altına alınan Verge son derece gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında gösteriliyor. Bitcoin'in aksine Verge, beş farklı madencilik algoritmasını desteklediği için de sürekli kendini geliştiren ve popülerliğini sürdüren bir kripto para birimi olabilir. 

  Verge (XVG) Token Fiyatı

  Anlık olarak alınan bilgiler ışığında 1 XVG fiyatı %verge+try% TL. Döviz cinsinden ise %verge+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Verge (XVG) fiyatı 24 saatte %verge+yuzde%.

  Son 24 saat içinde yüzde 16.25 oranında yükselen XVG Token fiyatındaki değişimler anlık olarak takip edilebilir. 

  Verge (XVG) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  Verge (XVG) Token satın almak için bu kripto para birimini listeleyen Binance, Huobi Global, HitBTC, Bitcoin.com Exchange gibi borsalarda hesap açmak gerekir:

  • 1. Adım: XVG Token satın almak için öncelikle Binance gibi güvenilir borsaların web sitesine giriş yapın. 
  • 2. Adım: Borsanın hesap açma bağlantısını kullanarak ücretsiz hesabınızı oluşturun.
  • 3. Adım: Borsanın kayıt sırasında talep ettiği KYC ve diğer bilgileri kayıt formuna doğru ve eksiksiz bir şekilde yazıp işlemi tamamlayın.
  • 4. Adım: Borsadaki hesabınıza para göndermek için TL paritesini seçtikten sonra ödeme kanallarıyla para transferi gerçekleştirin.
  • 5. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra kripto para satın alma menüsünden XVG Token seçerek istediğiniz kadar alım yapın.
  • 6. Adım: Satın aldığınız XVG Tokenleri isterseniz borsadaki cüzdanınızda isterseniz de borsadan çekip soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  Verge (XVG) Token avantajları şunlardır:

  • Verge kodunun dayandığı Bitcoin'inkine benzer bir iş kanıtı fikir birliği algoritması ile güvence altına alınmıştır.
  • Piyasaları manipüle etmek için herhangi bir bireyin çok sayıda XVG'nin kontrolünü ele geçirmesini zorlaştırır.
  • VergePay cüzdandaki tüm trafiği Tor ağı üzerinden otomatik olarak yönlendirir, trafiği anonim hale getirir ve IP adreslerini gizler. 
  • Gizlilik özellikleri sayesinde anonim bir şekilde para transferi yapmanızı sağlar.

  Dezavantajları Neler?

  • Saldırı riski: Kripto para borsalarında tutulan dijital varlıkların hiçbiri tam olarak güvende değildir. Saldırı riski ve bakiyenin tamamını kaybetmek her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. 
  • Alternatif seçeneklerin çok olması: Verge, gizlilik odaklı kripto para birimi olduğu için piyasada pek çok alternatife sahiptir. 

  Sonuç

  Verge (XVG) Token güvenilir eşler arası çapraz blok zinciri işlemlerini güçlendirmek için atomik takaslar kullanabileceği çift anahtarlı gizli adresleme sağlar. Güvensiz bir elektronik ödeme sistemi vizyonu ve Bitcoin'de mevcut olandan daha fazla gizlilik sağlamak amacıyla yaratılmıştır. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle